Reklama

Nowe bazarki w Mielcu. Będą w czterech miejscach

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Nowe bazarki w Mielcu. Będą w czterech miejscach - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Podczas poprzedniej sesji Rady Miejskiej w Mielcu radni nie doszli do porozumienia w sprawie lokalizacji miejsc, gdzie rolnicy mogliby handlować produktami ze swoich gospodarstw bez opłaty targowej. Dwa zaproponowane miejsca: w Rzochowie i na ul. Piotra Skargi - nie usatysfakcjonowały radnych, którzy chcieli większej liczby takich bazarków. Dziś (28 kwietnia) radni podjęli decyzję o stworzeniu czterech takich miejsc w Mielcu.

29 października 2021 roku została uchwalona ustawa o ułatwieniach w prowadzeniu handlu w piątki i soboty przez rolników i ich domowników. Ustawa weszła w życie z początkiem bieżącego roku i zobligowała mielecki samorząd do podjęcia uchwały, w której wskaże miejsca na terenie gminy, gdzie rolnicy będą mogli prowadzić handel wytworzonymi w swoim gospodarstwie rolnym produktami bez opłaty targowej.

Uchwała o wyznaczeniu miejsc handlu, niepodjęta podczas poprzedniej sesji Rady Miejskiej, wróciła do Komisji Porządku Publicznego i Regulaminowej. Podczas prac zostały zmienione zapisy dotyczące miejsc przeznaczonych  do prowadzenia handlu rolniczego. 

 

 Proponujemy cztery miejsca - powiedziała Monika Skowrońska-Ziomek, naczelnik Wydziału Dróg, Transportu, Energetyki i Działalności Gospodarczej. - Przy ul. Rzochowskiej, obszar przy ul. Księdza Skargi, przy ulicy Warneńczyka na Smoczce i działkę na Borku przy ulicy Kocjana. 

Będą do miejsca handlu dla rolników i ich domowników i będzie tam prowadzony rolniczy handel detaliczny, który w piątki i w sobotę zwolniony będzie z opłaty targowej. 

Nie są to dodatkowe targowiska, uchwała nie zobowiązuje gminy do szczególnych nakładów na tworzenie tych miejsc ani na ich utrzymywanie.

Nie planujemy tam dodatkowego sprzątania czy zabezpieczenia koszy, ponieważ w tych miejscach handel będzie prowadzony bezpłatnie. Do posprzątania po sobie będą zobowiązane osoby, które będą handlować - podsumowała naczelnik Skowrońska-Ziomek.  Chcemy te miejsca dodatkowo oznaczyć tabliczkami  informującymi o tym, że są to miejsca do handlu rolniczego bez opłaty targowej w piątki i w soboty.

Radni podjęli uchwałę 17 głosami za. 2 osoby wstrzymały się od głosu. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy