Reklama

Nowa poradnia w Mielcu. Będzie prowadziła m.in. bezpłatne konsultacje psychologiczne

Opublikowano: czw, 4 lut 2021 16:19
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Diecezjalna Fundacja Auxilium, prowadząca Poradnię Specjalistyczną i Telefon Zaufania “Arka”, oficjalnie otworzyła dziś (4 lutego) swój oddział w Mielcu. Ośrodek działa w budynku w którym kiedyś działało Centrum "KANA" na terenie parafii Matki Bożej Nieustające Pomocy w Mielcu. Poradnia w nowej formie działa od początku roku. Dziś miała miejsce oficjalna inauguracja z poświęceniem budynku przez biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża.

W poradni będzie można skorzystać z bezpłatnych konsultacji m.in. z psychologiem czy psychoterapeutą. Zaplanowano także grupy wsparcia dla osób uzależnionych i współuzależnionych oraz doradztwo zawodowe i rodzinne. Ponadto mieszkańcy mogą liczyć na wsparcie prawnika, duszpasterza, egzorcysty i pedagoga.

W czwartek (4 lutego) zespół fundacji Auxilium z Tarnowa, a także wolontariusze spotkali się w kościele parafialnym MBNP w Mielcu. W taki sposób uroczyście zainaugurowano działalność mieleckiego ośrodka fundacji. Uroczystej mszy przewodniczył pasterz diecezji tarnowskiej bp Andrzej Jeż. 

Fundacja Auxilium prowadzi poradnię specjalistyczną w Tarnowie. Z inicjatywy prezesa fundacji ks dr Jozefa Partyki, fundacja przejeła budynek po centrum "KANA" przy parafii MBNP i od stycznia prowadzi tam specjalistyczną poradnię. Warto zaznaczyć, że świadczenia w ośrodku prowadzone są bezpłatne. Udzielają ich wyspecjalizowani specjaliści: psychologowie i psychoterapeuci. Jak zaznaczył bp Jeż - otwarcie tego ośrodka było bardzo ważne z dwóch powodów. "Po pierwsze Mielec, jest wiodącym ośrodkiem miejskim w tej części diecezji, a po drugie pandemia przyczyniła się do zwięszkonej ilości przypadków różnych schodzeń psychicznych".

Na uroczystości pojawili się przedstawiciele miejskich i powiatowych instytucji, które zajmują się pomocą społeczną. W imieniu władz miasta gratulacje złozyła wiceprezydent Adriana Miłoś, ze strony władz powiatu mieleckiego pojawił się starosta Stanisław Lonczak. Pojawił się także marszałek podkarpacki Władysław Ortyl i poseł na Sejm Fryderyk Kapinos.

Na otwarcie ośrodka przyszli także przedstawiciele mieleckich organizacji pozarządowych, które także zajmują się specjalistycznym poradnictwem psychologicznym.

Nowa poradnia fundacji została poświęcona przez J.E. Ks. Bp Andrzeja Jeża, biskupa tarnowskiego. Pod przewodnictwem J.E. odbyła się także poprzedzająca otwarcie poradni Msza św. w Parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Mielcu.

Oddział Poradni Specjalistycznej i Telefonu Zaufania „Arka” w Mielcu znajduje się przy ul. ks. Arczewskiego 7 (dawny budynek "Kana"). Specjaliści są do dyspozycji po wcześniejszej rejestracji pod numerem telefonu 14 692 02 93. Pod tym samym numerem telefonu można zapisać się także do innych oddziałów poradni – zlokalizowanych m.in. w Tarnowie, Bochni i Szczucinie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy