Reklama

Niewykorzystane pieniądze pomogą niepełnosprawnym. Duże zainteresowanie

Opublikowano: wt, 8 gru 2020 16:54
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso

Niewykorzystane pieniądze pomogą niepełnosprawnym. Duże zainteresowanie - Zdjęcie główne

Dofinansowanie cieszy się dużym zainteresowaniem | foto Archiwum Korso

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Radni powiatowi podczas nadzwyczajnej sesji zgodzili się na przesunięcie niewykorzystanych 100 tysięcy złotych i przeznaczyć je na wsparcie uczących się dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności.

W tym roku pozostała niewykorzystana duża kwota pieniędzy w obszarze likwidacji barier komunikacyjnych, jak również w pozostałych obszarach wsparcia osób niepełnosprawnych. 

- Stąd też na jednym z wcześniejszych zarządów zwróciłem się z inicjatywą o zmianę w regulaminie wydatkowania środków, która pozwoliłaby, w ramach obszaru likwidacji barier komunikacyjnych, dofinansować zakup urządzeń zdalnej komunikacji. Wsparcie to zostałoby udzielone uczącym się zdalnie dzieciom, posiadającym orzeczenie o niepełnosprawności – tłumaczył podczas sesji Andrzej Bryła, wicestarosta powiatu mieleckiego.

Zarząd dokonał stosowanych zmian w regulaminie i projekt uchwały miał być skierowany pod obrady radnych podczas sesji w dniu 18 grudnia br. Jednakże zaraz po ogłoszeniu naboru okazało się, że zainteresowanie oferowaną formą wsparcia jest bardzo duże. Już w zeszłym tygodniu liczba wniosków, które wpłynęły do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Mielcu, przekroczyła 100.

- Wspólnie z przewodniczącym Komisji Zdrowia, Markiem Kamińskim, doszliśmy do wniosku, że skierowanie tej uchwały pod obrady radnych dopiero na 18 grudnia znacznie skróci czas, w którym możliwy byłby zakup sprzętów w ramach dofinansowania - powiedział wicestarosta.

- Stąd też pojawiła się inicjatywa zwołania dzisiejszej sesji nadzwyczajnej i podjęcia zmian w przedmiotowej uchwale. Polegają one na następującej kwestii: chcielibyśmy przenieść 100 tys. złotych z obszaru barier architektonicznych i 1000 złotych  z obszaru tłumacza migowego do obszaru likwidacji barier komunikacyjnych i środki te wykorzystać na dofinansowanie zakupu laptopów, ułatwiając tym samym edukację zdalną osobom z orzeczeniem o niepełnosprawności – wyjaśnił radnym Andrzej Bryła.

Uchwała została przyjęta przez radnych.

Przypomnijmy, że zgodnie z ustalonymi wcześniej wytycznymi, osoba ubiegająca się o dofinansowanie do zakupu sprzętu do nauki zdalnej może otrzymać maksymalnie 2000 złotych wsparcia, ale nie więcej niż 70% wartości zakupionego sprzętu.

Podjęcie dzisiejszej uchwały znacznie usprawni proces analizy wpływających wniosków oraz pozwoli przygotować ich rankingowanie. - Szacujemy, że uda się dofinansować około 55-60 spośród nadesłanych wniosków – dodał wicestarosta Andrzej Bryła.

Informacje o dofinansowaniu znajduje się >>> TUTAJ

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.