Reklama

Niepełnoletni z gminy Borowa zatrzymany za kradzież alkoholu

Opublikowano:
Autor:

Niepełnoletni z gminy Borowa zatrzymany za kradzież alkoholu - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zarzut kradzieży rozbójniczej usłyszał 17-letni mieszkaniec gminy Borowa. Młody mężczyzna ukradł alkohol z marketu, po czym uciekając uderzył pracownicę sklepu w głowę. Podejrzany częściowo przyznał się do zarzutu. Został objęty policyjnym dozorem.

Do zdarzenia doszło w jednym ze sklepów przy ulicy Piaskowej w Mielcu. Jak ustalili policjanci, młody mężczyzna zabrał z półki alkohol o wartości 140 złotych i wyszedł ze sklepu. Tam został ujęty przez pracownicę ochrony. Kiedy mężczyzna zauważył, że w ich kierunku biegną świadkowie, uderzył kobietę w głowę, porzucił plecak ze skradzionym alkoholem i uciekł.

Po zawiadomieniu Policji o zdarzeniu funkcjonariusze niezwłocznie podjęli czynności zmierzające do zatrzymania sprawcy. W ustaleniu tożsamości mężczyzny pomógł monitoring funkcjonujący na terenie sklepu. Kolejnego dnia mężczyzna został zatrzymany w swoim domu. To 17-letni mieszkaniec gminy Borowa.

Młody mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej. Podejrzany częściowo przyznał się do popełnienia przestępstwa. Na podstawie zebranego materiału dowodowego, za pośrednictwem mieleckiej prokuratury, policjanci wnioskowali o środki zapobiegawcze dla zatrzymanego. 17-latek został objęty policyjnym dozorem. Sąd zastosował wobec podejrzanego również środek zapobiegawczy w postaci zakazu opuszczania kraju oraz zakazu zbliżania się do pokrzywdzonej kobiety – pracownika sklepu.

Za popełnione przestępstwo 17-latkowi grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE