Reklama

Niech się gminy dołożą do szpitala

Opublikowano:
Autor:

Niech się gminy dołożą do szpitala - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Radni z naszego powiatu zebrali się na nadzwyczajne obrady, żeby ratować tonący szpital. Jednogłośnie zdecydowali, że kroplówka w wysokości 2,5 mln zł może pomóc w ratowaniu placówki. Przesunęli pieniądze przeznaczone na inwestycje, żeby wspomóc finansowo nasze leczenie.

Szpitalna pożyczka

Radni powiatowi podczas nadzwyczajnej sesji (24 października) jednogłośnie zdecydowali o wsparciu mieleckiego szpitala pożyczką w kwocie 2,5 mln zł z pieniędzy powiatu przeznaczonych na inne inwestycje. Zdaniem władz powiatu pomoże ona zachować stabilizację placówki w końcówce roku i poradzić sobie z obecną bardzo trudną sytuacją finansową.

Mieszkańcy gmin tez się leczą 

Swój pomysł na ratowanie sytuacji szpitala przedstawił także radny Waldemar Barnaś.

- Przecież gminy również mogą się dorzucić do mieleckiego szpitala. Ja wiem, że panu to nie przyniesie chluby, jeżeli pan tak zaproponuje gminom – zwrócił się do starosty radny.

- Sami wójtowie powinni zaproponować pomoc szpitalowi, przecież mieszkańcy gmin też korzystają tutaj w Mielcu z opieki medycznej – dodał, proponując, żeby wójtowie mogli przeznaczyć na pomoc dla szpitala część funduszy przeznaczonych np. na drogi.

Gminy jednak nie spieszą się z przekazaniem pomocy, gdyż również borykają się trudną sytuacja finansową.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE