Reklama

Nie żyje ks. dr Andrzej Ślusarz

Opublikowano:
Autor:

Nie żyje ks. dr Andrzej Ślusarz - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dziś zmarł śp. ks. dr Andrzej Ślusarz – proboszcz parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Dulczy Wielkiej.

Wprowadzenie ciała śp. Księdza Proboszcza do kościoła parafialnego w Dulczy Wielkiej w poniedziałek (12 października) o godz. 17.30. Msza święta pogrzebowa w kościele parafialnym w Dulczy Wielkiej we wtorek (13 października) o godz. 13.00, po której ciało Zmarłego zostanie złożone na miejscowym cmentarzu.

Ks. dr Andrzej Ślusarz urodził się 20 sierpnia 1960 roku w Zatoce, jako syn Leopolda i Władysławy z d. Waśniowska. Pochodził z parafii Okulice. W roku 1981 złożył egzamin dojrzałości w Technikum Budowlanym w Bochni, po czym wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Po ukończeniu studiów filozoficzno - teologicznych przyjął święcenia kapłańskie z rąk biskupa tarnowskiego Jerzego Ablewicza, w dniu 24 maja 1987 roku w Tarnowie.

Jako wikariusz pracował w parafiach: Czarna (od 12 sierpnia 1987 roku), Dębica – Miłosierdzia Bożego (od 23 stycznia 1991 roku), Bochnia – św. Jana Nepomucena (od 27 sierpnia 1994 roku), Złockie (od 30 czerwca 1995 roku), Tarnów – Świętego Krzyża i Matki Bożej Nieustającej Pomocy (od 01 września 1999 roku), Mystków (od 01 września 2002 roku) oraz Pustynia (01 września 2005 roku).

W dniu 19 sierpnia 2007 roku został mianowany administratorem parafii pod wezwaniem Trójcy Przenajświętszej w Dulczy Wielkiej. Z dniem 16 października 2008 roku objął urząd proboszcza parafii Dulcza Wielka. Pełnił ponadto funkcje notariusza i dekanalnego duszpasterza małżeństw i rodzin w dekanacie Radomyśl, wicedziekana dekanatu Radomyśl oraz członka Diecezjalnej Rady Duszpasterskiej.

W 2005 roku uzyskał stopień doktora nauk teologicznych w zakresie homiletyki na Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE