Reklama

Nauczyciel z Mielca, Marcin Pokusa, w "Pytaniu na śniadanie"

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Zrzut ekranu

Nauczyciel z Mielca, Marcin Pokusa, w "Pytaniu na śniadanie" - Zdjęcie główne

foto Zrzut ekranu

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości "Marcin Pokusa i jego zespół przez muzykę przyprowadzą innych do Boga" - tak zapowiedziany został zespół "iGramy z Pokusą" w popularnym porannym programie TVP "Pytanie na śniadanie". Marcin Pokusa, lider zespołu, to mielczanin.

"Non abiate paura! Nie lękajcie się" - taką piosenkę wykonali na żywo w telewizyjnym studiu muzycy z zespołu "iGramy z Pokusą”. Grupa powstała w 2016 roku. Tworzy go grupa przyjaciół i zapalonych muzyków. Liderem zespołu jest Marcin Pokusa, góral pochodzący z ziemi żywieckiej, artysta muzyk, absolwent Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu w klasie fagotu, a także absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w klasie śpiewu.

Marcin Pokusa to nauczyciel śpiewu Państwowej Szkoły Muzycznej im. Mieczysława Karłowicza w Mielcu. 

- Słowa "Nie lękajcie się" wzięliśmy do siebie, bo nie lękamy się igrać z Pokusą o poranku - zażartował Maciej Kurzajewski, który wraz z Katarzyną Cichopek prowadzi program "Pytanie na śniadanie". 

Poznaliśmy się w Katowicach. Był taki czas, że postanowiłem uczyć się śpiewać operowo, zawsze mi się to marzyło - opowiadał o zespole Marcin Pokusa. - Tam poznałem tych wspaniałych chłopaków. 

W zespole śpiewa też siostra Marcina Pokusy.  Rodzeństwo pochodzi Żywca, inni członkowie zespołu są z Rzeszowszczyzny, Rybnika, Warszawy. Co ich łączy? 

- Śpiewamy po włosku, bo na śpiewie operowym, gdy dzieci i młodzież uczą się śpiewu, to język włoski jest podstawą. Wiele określeń muzycznych jest właśnie po włosku. A znając ten język, grzechem byłoby z niego nie skorzystać - przyznał Pokusa. - Tworzymy muzykę, która płynie z serca. Wszyscy jesteśmy wierzącymi, praktykującymi ludźmi, mamy to we krwi. Staramy się tym żyć i przekazywać dalej. Nie tylko trzeba mówić pięknie o wierze, miłosierdziu, miłości, ale i tym żyć. Pan Bóg dał nam talenty i staramy się to wcielać w życie.

Mamy w dorobku już dwie płyty, pierwsza to "Chcemy siać słowo Twe," z codziennymi piosenkami religijnymi, które pochodzą z naszych natchnień, są często inspirowane Pismem Świętym czy słowami ojca świętego Jana Pawła II. Mamy też album kolędowy. Teraz przymierzamy się do płyty pt. "Do świętych" gdzie chcemy zaśpiewać o różnych świętych - tak Marcin Pokusa podsumował plany zespołu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy