Reklama

To pierwszy taki przypadek! Siostra zakonna z Mielca poprowadzi spotkanie ewangelizacyjne na Lednicy

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: archiwum

To pierwszy taki przypadek! Siostra zakonna z Mielca poprowadzi spotkanie ewangelizacyjne na Lednicy - Zdjęcie główne

s. Łucja Rado OP - dominikanka, która pochodzi z Mielca | foto archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Tegoroczne spotkanie ewangelizacyjne na polach lednickich poprowadzi po raz pierwszy w historii tych spotkań zakonnica. Będzie to dominikanka, siostra Łucja Rado OP, która pochodzi z Mielca z parafii MBNP. Siostra Łucja Łado OP jest oficjalnym duszpasterzem spotkania lednickiego, które poprowadzi z dominikaninem o. Tomaszem Nowakiem OP. XXVII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych "LEDNICA 2000" odbędzie się już 3 czerwca 2023 roku pod hasłem "Idź za Barankiem".

Siostra Łucja Rado OP jest dominikanką. W Zgromadzeniu zajmuje się duszpasterstwem młodzieży, a także zajmuje się opieką nad osobami rozeznającymi powołanie zakonne.

W tym roku spotkanie lednickie wspólnie z duszpasterzem Lednicy o. Tomaszem Nowakiem poprowadzi właśnie siostra Łucja Rado OP. Jak się okazuje będzie to pierwsza kobieta, która została duszpasterzem spotkania młodych na Lednicy. 

- Pochodzę z mieleckiej parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Na co dzień pracuję w Krakowie w naszym klasztorze zajmuję się duszpasterstwem młodzieży. W tym roku rzeczywiście zostałam poproszona, żeby współorganizować i współprowadzić spotkanie na Lednicy wspólnie z o. Tomaszem Nowakiem OP. Na pewno czuję trochę stresu, bo będę to robić po raz pierwszy. Pamiętam, jak w zeszłym roku z dominikankami prowadziliśmy tam modlitwę Anioł Pański i wtedy po raz pierwszy zobaczyłam jak dużo młodych osób pojawia się na tym spotkaniu i jakie to jest ogromne wyzwanie dla tych którzy prowadzą te spotkanie. Dla mnie to ogromne wyróżnienie. Siostry dominikanki towarzyszą temu wydarzeniu od samego początku. Moja obecność na tym spotkaniu i moje prowadzenie należy też odczytywać jako podkreślenie roli Zgromadzenia Dominikanek w tym wydarzeniu - opowiada s. Łucja Rado OP

Ogólnopolskie spotkanie młodych na Lednicy jest najstarszym i nawiększym spotkaniem ewangelizacyjnym w Polsce. Wydarzenie organizuje polska prowincja Dominikanów. Co roku na początku czerwca gromadzi kilkadziesiąt tysięcy młodych ludzi. Odbywa się na polach lednickich pod Poznaniem.  

- Tematem tegorocznego spotkania jest Eucharystia a hasłem jest "Idź za Barankiem". Chcemy, żeby młodzież zwróciła uwagę na rolę sakramentu Eucharystii w codziennym życiu. Co do szczegółowego planu to będzie podane bliżej terminu tego spotkania. Już teraz mogę powiedzieć, że pojawią się  tam przedstawiciele świata nauki, którzy postarają się opowiedzieć o tym sakramencie od strony naukowej. Będą też znani dziennikarze: m. in. Tomasz Wolny, który podieli się świadectwem wiary - dodaje s. Łucja Rado OP   

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy