Reklama

Nasi najzdolniejsi

Opublikowano:
Autor:

Nasi najzdolniejsi - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W cyklu "Nasi najzdolniejsi" prezentujemy najlepszych, wyróżniających się, nieprzeciętnych uczniów szkół wszystkich szczebli z powiatu mieleckiego. Z pewnością warto ich poznać. Jednocześnie zapraszamy wszystkie szkoły, aby zgłaszały się do nas i pochwaliły się swoimi Wybitnymi!

Dziś w naszym cyklu przedstawiamy uczennice III Liceum Ogólnokształcącego w Mielcu. Zobaczmy, czym mogą się pochwalić.

Alicja Pezda
Alicja chodzi do klasy III BL. Mieszka w Surowej. Jej osiągnięcia to udział w licznych olimpiadach i konkursach, a także wysoka średnia – 4,9 w klasie II - na świadectwie. Brała udział między innymi w Olimpiadzie Wiedzy o Państwie i Prawie, Olimpiadzie Wiedzy Prawniczej i Olimpiadzie Wiedzy o Polsce, a poza tym w wielu konkursach językowych z języka angielskiego i niemieckiego.

- Moim najważniejszym osiągnięciem są jednak wyniki w nauce – podkreśla – bo jest to suma całorocznej pracy, a nie tylko jednego wydarzenia.

Alicja interesuje się wiedzą o społeczeństwie i polityką. Z pasją czyta prasę i ogląda telewizję, aby wiedzieć, co się dzieje na świecie. – Rozwój mojego kraju jest dla mnie bardzo ważny – twierdzi. Sama również angażuje się w działalność społeczną, biorąc udział w wydarzeniach i akcjach charytatywnych na terenie szkoły, jak Szlachetna Paczka, Szkolne Koło Caritas, czy praca w charakterze członka komisji podczas szkolnych wyborów prezydenckich. – W szkole dużo się dzieje, można się w niej rozwijać, a nauczyciele organizują wiele różnych konkursów i wydarzeń – uważa Alicja.

- Moim najbliższym planem na przyszłość jest satysfakcjonujące zdanie matury, a później chciałabym iść na studia związane z moimi zainteresowaniami – mówi. – W kasie maturalnej wiele czasu pochłania nauka i trochę trudno jest znaleźć go dla siebie.
Poza szkołą interesuje ją moda, stylizacje, a także rozwój osobisty człowieka i to, w jaki sposób wydarzenia z życia wpływają na osobowość.

Andżelika Śpiewak
Andżelika jest również uczennicą klasy III BL, mieszka w Siedlance. Może się pochwalić wysoką średnią ocen – na zakończenie klasy II osiągnęła 5,0, co zaowocowało uzyskaniem dwóch stypendiów naukowych, w tym stypendium Prezesa Rady Ministrów.
Jej pasją jest matematyka i z nią wiąże swoją przyszłość. Dlatego bierze udział w wielu konkursach (między innymi w II etapie Konkursu o Diamentowy Indeks AGH).

- Nie mam jeszcze sprecyzowanych planów, chciałabym może studiować finanse i rachunkowość. Rozważam także możliwość zostania nauczycielką matematyki lub księgową – mówi Andżelika. – Dużo zawdzięczam nauczycielom matematyki, którzy od dzieciństwa widzieli we mnie potencjał i bardzo mnie wspierali – dodaje.

Nauka, jak twierdzi, przychodzi jej łatwo. – Mam dobrą pamięć, więc szybko się uczę i mam sporo czasu wolnego – mówi.
Poza szkolnymi zainteresowaniami Andżelika także uwielbia czytać dobre książki i grać na gitarze. Grą na gitarze zainteresowała się, uczestnicząc jako dziecko w wyjazdach wakacyjnych i oazach. – Podobało mi się, jak inni grali, a także atmosfera budowana przez wspólny śpiew, więc zaczęłam próbować sama – opowiada Andżelika.

Aleksandra Kseń
Jest uczennicą klasy III BL i mieszka w Czerminie.

- Nad moimi sukcesami dopiero pracuję, na razie moim osiągnięciem jest wysoka średnia ocen – 4,8. Brałam też udział w olimpiadach humanistycznych: Olimpiadzie Wiedzy o Państwie i Prawie, Olimpiadzie Wiedzy Prawniczej i Olimpiadzie Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym – opowiada.

Aleksandra ma szerokie zainteresowania, obejmujące zarówno przedmioty humanistyczne, jak i ścisłe. – Zainteresowanie naukami humanistycznymi zawdzięczam nauczycielce z gimnazjum, która potrafiła mnie zainteresować historią – mówi. – Natomiast zainteresowanie przedmiotami ścisłymi wzięło się stąd, że nigdy nie miałam z nimi problemów.

Po maturze chciałaby studiować finanse i rachunkowość na Politechnice Rzeszowskiej, a po studiach realizować się zawodowo. – Marzę również o tym, aby po studiach podróżować po świecie, zobaczyć i poznać inne kraje, ciekawe miejsca – dodaje.

- W wolnym czasie, o który zresztą w klasie maturalnej jest dość trudno, lubię czytać, słuchać muzyki, spotykam się również ze znajomymi. Staram się nie żyć samą nauką – twierdzi Aleksandra.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE