Reklama

Nasi najzdolniejsi 24/2017

Opublikowano:
Autor:

Nasi najzdolniejsi 24/2017 - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W cyklu "Nasi najzdolniejsi" prezentujemy najlepszych, wyróżniających się, nieprzeciętnych uczniów szkół wszystkich szczebli z powiatu mieleckiego. Z pewnością warto ich poznać. Jednocześnie zapraszamy wszystkie szkoły, aby zgłaszały się do nas i pochwaliły się swoimi Wybitnymi!

Przedstawiane dziś uczennice chodzą do Szkoły Podstawowej w Chorzelowie. Mają wiele zainteresowań, ale najwięcej sukcesów odnoszą w dziedzinie matematyki.

Martyna Gaj
Martyna chodzi do klasy VI i mieszka w Chorzelowie. Osiąga bardzo dobre wyniki w konkursach matematycznych, ale nie tylko – również recytatorskich, literackich, plastycznych i sportowych. Jednak za najważniejsze osiągnięcie uważa to, że została laureatką Kuratoryjnego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki i Kuratoryjnego Konkursu Przedmiotowego z Przyrody. Poza tym uzyskała bardzo dobry wynik w Międzynarodowym Konkursie "Kangur Matematyczny", nagrodę w rejonowych eliminacjach do konkursu "Literatura i dzieci - Nasze pasje" w kategorii recytacja, wyróżnienie w tym samym konkursie w kategorii prace plastyczne, wyróżnienie w Gminnym Konkursie Literackim "Z bohaterami lektur zwiedzamy świat" oraz VI miejsce w X Biegu Ulicznym  o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Mielec z okazji święta 3 Maja.

Mimo tak różnych zainteresowań Martynę interesują raczej przedmioty ścisłe. – Brat studiuje programowanie na Akademii Górniczo – Hutniczej i to jemu w znacznej mierze zawdzięczam te zainteresowania – mówi.

Lubi także w wolnym czasie grać w piłkę nożną, chodzi na zajęcia teatralne do gminnego ośrodka kultury i już od siedmiu lat tańczy w ludowym zespole. Mimo tych wszystkich zajęć nie narzeka na brak wolnego czasu.

- Chciałabym nadal brać udział w konkursach, szczególnie tych przedmiotowych i odnosić w nich sukcesy – dodaje Martyna.

Natalia Durej
Natalia jest uczennicą klasy V i mieszka w Ławnicy. Jest finalistką Kuratoryjnego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki i laureatką IV Powiatowego Konkursu Matematycznego klas VI pod patronatem Wójta Gminy Tuszów Narodowy. Ponadto uzyskała bardzo dobry wynik w Międzynarodowym Konkursie "Kangur Matematyczny", zdobyła też I miejsce w gminnym konkursie wiedzy o Henryku Sienkiewiczu "Henryk Sienkiewicz – nauczyciel wielu pokoleń" oraz wyróżnienie w Gminnym Konkursie Ortograficznym klas IV – VI  w roku szkolnym 2016/2017, a także III miejsce w Gminnym Konkursie Literackim "Z bohaterami lektur zwiedzamy świat". Zajęła także I miejsce w Szkolnym Konkursie Mitologicznym Klas IV – VI Szkoły Podstawowej.

W wolnym czasie bardzo lubi czytać książki, zwłaszcza powieści przygodowe. Ona również, podobnie jak koleżanka, nie narzeka na brak wolnego czasu. – Ważna jest systematyczność i dobra organizacja – twierdzi. – Poza tym pomagają mi zarówno rodzice, jak i nauczyciele, a w szkole jest wiele zajęć dodatkowych.

Magdalena Stępień
Magdalena jest uczennicą klasy VI i mieszka w Chorzelowie. Została dwukrotnie wyróżniona w Międzynarodowym Konkursie "Kangur Matematyczny" (w roku szkolnym 2015/2016 i 2016/2017). Jest w dodatku laureatką IV Powiatowego Konkursu Matematycznego klas VI pod patronatem Wójta Gminy Tuszów Narodowy, otrzymała wyróżnienie w gminnym konkursie plastycznym "Henryk Sienkiewicz w moich oczach", uzyskała III miejsce w powiatowych zawodach w piłce nożnej dziewcząt i I miejsce w gminnych zawodach w piłce nożnej dziewcząt, a także III miejsce w X Biegu Ulicznym  o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Mielec z okazji święta 3 Maja.

Oprócz matematycznych i sportowych zdolności Magdalena jest również obdarzona talentem muzycznym. Pilnie uczy się gry na pianinie, tańczy, lubi także śpiewać.

- Staram się poświęcać na ćwiczenia muzyczne przynajmniej pół godziny dziennie. Mam nadzieję, że kiedyś to się przyda – mówi.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE