Reklama

Na ulicy Długosza w Mielcu powstanie biurowiec administracyjny. To efekt realizacji programu "Fabryka"

Opublikowano:
Autor:

Na ulicy Długosza w Mielcu powstanie biurowiec administracyjny. To efekt realizacji programu "Fabryka" - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Prezydent Mielca Jacek Wiśniewski działając w imieniu miasta, podpisał umowę z wykonawcą – Marcinem Jamrożem, który w ciągu pięciu miesięcy stworzy koncepcję programowo-przestrzenną kompleksu administracyjno-biurowego w rejonie ul. Długosza w Mielcu.

 

Nowy kompleks ma powstać w ramach Programu Fabryka realizowanego przez Agencję Rozwoju Przemysłu. W spotkaniu uczestniczył przedstawiciel spółki Operator ARP Sp. z o. o., partnera Miasta w realizacji założeń programu Fabryka w Mielcu.

Koncepcja będzie zawierać część opisową składającą się z przyjętych rozwiązań architektonicznych oraz część rysunkową obejmującą zagospodarowanie terenu, wizualizację, rzuty, charakterystyczne przekroje i perspektywy.

Do zadań wykonawcy należeć będzie także rozplanowanie lokalizacji dla trzech odrębnych konstrukcyjnie i funkcjonalnie obiektów: kompleksu biurowego realizowanego w ramach Programu Fabryka, Ratusza oraz Urzędu Skarbowego. Dodatkowo koncepcja ma uwzględniać rozwiązania komunikacyjne, w tym przebieg dróg publicznych, dróg wewnętrznych, ciągów pieszych oraz dojazdów rowerowych, a także sposób zagospodarowania przestrzeni publicznych oraz tereny zieleni.

To kolejny, bardzo istotny krok w stronę realizacji Programu Fabryka. Nowe, atrakcyjne i nowoczesne przestrzenie z pewnością zachęcą przedsiębiorców do otworzenia swojej firmy w Mielcu. To także duża szansa na przyciągnięcie do naszego miasta sektorów biznesu dotychczas nieobecnych w Mielcu. To ogromna inwestycja, która z pewnością przyczyni się do intensywnego rozwoju naszego miasta – mówi prezydent Mielca Jacek Wiśniewski.

Warto przypomnieć, że Program Fabryka ma być wsparciem dla miast średniej wielkości, a nadrzędnym celem Programu jest aktywizacja potencjałów miast tracących funkcje społeczno-gospodarcze poprzez zapewnienie warunków rozwoju dla firm sektora nowoczesnych usług biznesowych. Ma to przyczynić się między innymi do zmniejszenia bezrobocia i odpływu młodych ludzi z miast do metropolii.

Mechanizm programu polega na wsparciu określonych miast, przez budowę w nich nowoczesnych, doskonale wyposażonych budynków biurowych (biurowo-usługowych). Zgodnie z trendami dostępne powierzchnie przyciągną firmy z sektora nowoczesnych usług biznesowych.

Program Fabryka został zainaugurowany w czerwcu 2018 roku. Lista miast zakwalifikowanych do Programu Fabryka opierała się o przeprowadzone wcześniej badania. Analizie poddano sytuację miast zamieszkałych przez co najmniej 40 tys. osób, pod kątem utraty przez nie funkcji społeczno-gospodarczych.

Pod uwagę brany był poziom negatywnych zjawisk społecznych i gospodarczych, takich jak poziom bezrobocia odpływ ludności w celach zarobkowych czy powierzchnia biurowa przypadająca na jednego mieszkańca. Weryfikacji podlegały również możliwości kadrowe. Zbadano liczbę osób bezrobotnych z wykształceniem odpowiadającym potrzebom firm m.in. z sektora IT. Z tych grup najemcy powierzchni biurowych będą bowiem rekrutować swoich przyszłych pracowników. W wybranych miastach powstanie łącznie 300 tys. m kw. powierzchni biurowej. W nowych biurowcach zatrudnienie znajdzie ponad 30 tysięcy osób.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE