Reklama

Na Sienkiewicza w Mielcu powstają światła ostrzegawcze! Czy pomoże to zwiększyć bezpieczeństwo w tym rejonie?

Opublikowano:
Autor:

Na Sienkiewicza w Mielcu powstają światła ostrzegawcze! Czy pomoże to zwiększyć bezpieczeństwo w tym rejonie?  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W sąsiedztwie stacji paliw przy ulicy Sienkiewicza w Mielcu rozpoczął się montaż aktywnych świateł mający na celu zwiększenie bezpieczeństwa tak pieszych jak i kierowców.

Budowa nowej sygnalizacji świetlnej w Chorzelowie pozwoliła na demontaż istniejącego tam systemu aktywnego przejścia dla pieszych. By system mógł nadal dbać o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu mieleckiego, Komisja Bezpieczeństwa i Porządku działająca przy Starostwie Powiatowym w Mielcu wskazała miejsce nowego montażu na przejściu dla pieszych przy ulicy Sienkiewicza w Mielcu. To miejsce szczególnie niebezpieczne, łączące ze sobą 2 duże osiedla. To również miejsce często używane przez dzieci idące do szkoły.

Planowany termin uruchomienia systemu to 3 września 2018 roku.

Aktywne przejście dla pieszych mają na celu ochronę pieszego w momencie, gdy znajduje się na przejściu lub w jego bezpośredniej okolicy. Tego rodzaju przejście nie działa w sposób ciągły, a jedynie aktywuje się tylko wtedy gdy jest potrzebne.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE