Reklama

"Na ołtarzu ląduje kawłek nieba". Młodzież na franciszkańskich rekolekcjach

Opublikowano:
Autor:

"Na ołtarzu ląduje kawłek nieba". Młodzież na franciszkańskich rekolekcjach - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 32 Franciszkańskie Spotkanie Młodych w Kalwarii Pacławskiej trwa w najlepsze. Młodzież nie tylko uczestniczy w mszach i wykładach, ale ma też sporo innych atrakcji.

 - Niedawno świętowaliśmy 50. rocznice lądowania człowieka na Księżycu. Jest się z czego cieszyć. Jednak chyba zapominamy, że każdego dnia podczas eucharystii na ołtarzu ląduje kawek Nieba – powiedział gość pierwszego dnia 32. Franciszkańskiego Spotkania Młodych, ks. Wojciech Węgrzyniak.

Ks. Wojciech był pierwszym gościem tegorocznego Spotkania Młodych w Kalwarii Pacławskiej, opowiadając, jak można przygotować się do mszy, by nie była ona dla nas tylko obowiązkiem.

 - Przedstawiam Wam absolutną podstawę w przygotowaniu się do mszy. Są trzy ważne tematy w tym zakresie. Po pierwsze trzeba umieć zachwycić się materią, światem otaczającym. Po drugie dzięki Bogu jesteśmy wolni. Uczestnictwo w eucharystii przemienia zniewolenie człowieka. Trzecią ważną rzeczą, o której trzeba pamiętać w przygotowaniu do mszy jest świadomość i wiara we wszechmocność Boga. Należy zrozumieć, że przyjmujemy Boga, który wystarczy, że tylko powie i dzieją się cuda - mówił ksiądz podczas porannej konferencji.

Gość Spotkania został z uczestnikami jeszcze podczas mszy. Uspokajał on młodych, że jeżeli nadal nie wiedzą, co będą robić w życiu i mają wiele wątpliwości, nie muszą się martwić. Należy dać czasowi czas, tak aby wszystko mogło wydarzyć się w odpowiednim momencie. Tyczy się to także rzeczywistości duchowej.

Popołudnie uczestnicy spędzili na spotkaniach w grupach. Polegały one na rozmowach w niewielkim gronie, prowadzonych przez animatora. Była to okazja do poznania nowych osób, podzielenia się radościami i wątpliwościami związanymi z wiarą.

Wieczorem, na pamiątkę przejścia Izraelitów przez Morze Czerwone, odbyło się wyczekiwane nabożeństwo Exodusu. Uczestnicy zeszli z pochodniami do rzeki Wiar, gdzie kontynuowano nabożeństwo. Każdy chętny mógł symbolicznie przejść przez rzekę. Na koniec wszyscy zebrali się na adoracji w kościele, gdzie wychodząc dostali mleko i miód, na znak „krainy mlekiem i miodem płynącej”.

Dzień zakończyło kino. Młodzi obejrzeli włoską komedię „Jak Bóg da” w reżyserii Edoardo Maria Falcone. Opowiada ona o cenionym chirurgu, a jednocześnie ateiście, którego syn postanawia zostać księdzem.

 32. Spotkanie rozpoczęło się mszą świętą o 18.00 w niedzielę 21 lipca,    a zakończy w sobotę 27 lipca. Podczas tygodniowego wydarzenia, młodzi będą mogli spotkać się  z Idą Nowakowską, Mariką, ks. Krzysztofem Porosło, o. Jarosławem Wysoczańskim, Michałem Bukowskim i br. Valerio Folli. Będą mieli także okazję bawić się na koncertach zespołów Mate.O i Fioretti, tańczyć przy muzyce Tęgich Chłopów i obejrzeć spektakl grupy Teatr A.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE