Reklama

Na kogo głosować w eurowyborach?

Opublikowano:
Autor:

Na kogo głosować w eurowyborach?  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ponad 100 tysięcy osób skorzystało z testu latarnikwyborczy.pl. Aplikacja ta pomaga porównać deklaracje komitetów wyborczych z naszymi poglądami i podjąć świadomą decyzję na kogo głosować. Na 24 stwierdzenia Latarnika Wyborczego odpowiedziały wszystkie ogólnopolskie komitety wyborcze, oprócz Koalicji Europejskiej. Sprawdzamy, jakie tematy łączą, a jakie różnicują komitety wyborcze.

Latarnik Wyborczy, to aplikacja składająca się z 24 stwierdzeń dotyczących kluczowych kwestii europejskich. Wypełniając test, odpowiemy na pytania dotyczących m.in. wpływu na polską politykę wewnętrzną, problem migracji, przyjęcia euro, czy polityki zagranicznej Unii Europejskiej. Latarnik, porówna nasze odpowiedzi z odpowiedziami partii. Do każdego pytania znajdziemy także argumenty za i przeciw oraz komentarze komitetów wyborczych.
Latarnik Wyborczy jest narzędziem neutralnym politycznie, nie promuje żadnego komitetu wyborczego, ani poglądów. Promuje świadomy udział w wyborach. Naszym zdaniem to istotne, aby Polacy - zanim oddadzą głos - odpowiedzieli sobie na te same pytania, na które wcześniej odpowiedziały nam komitety wyborcze – mówi Tomasz Racławski – koordynator tegorocznej edycji Latarnika Wyborczego w Centrum Edukacji Obywatelskiej. Zależy nam także, żeby z narzędzia korzystały osoby mniej zainteresowane polityką, wśród których wiedza o polityce, Unii Europejskiej oraz o programach poszczególnych komitetów jest mniejsza - dodaje Racławski.

Latarnik Wyborczy tworzony jest przez Centrum Edukacji Obywatelskiej przy każdych wyborach powszechnych nieprzerwanie od 2005 roku. Zawiera 24 stwierdzenia dotyczących rożnych aspektów życia społeczno-politycznego. W tegorocznej edycji, w wypracowanie stwierdzeń zaangażowani byli europeiści z SWPS Uniwersytetu Humanistycznospołecznego i Uniwersytetu Warszawskiego. Narzędzie jest dostępne na stronie http://latarnikwyborczy.pl.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE