Reklama

Na co zostanie wydane 15 milionów, które otrzymał Mielec? Mamy listę inwestycji

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie:

Na co zostanie wydane 15 milionów, które otrzymał Mielec? Mamy listę inwestycji - Zdjęcie główne

Spora część otrzymanych pieniędzy trafi na budowę hali sportowej w Mielcu. | foto AŁ

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W połowie ubiegłego roku samorządy otrzymały pieniądze z Funduszu Inwestycji Samorządowych. Chodzi o niemałą kwotę blisko 15 milionów złotych dla miasta Mielca. Dziś pytamy, na co zostały przeznaczone te pieniądze?

Pieniądze przyznawane w ramach tarczy antykryzysowej są odpowiedzią na straty w przychodach, jakie samorządy poniosły w związku z panującą pandemią koronawirusa. To jeden z elementów rządowego pakietu stymulującego rozwój gospodarki, który w swoim założeniu ma wesprzeć gminy i powiaty w realizacji inwestycji – zarówno tych trwających, jak i zupełnie nowych.

– Pieniądze będą przyznawane w formie przelewów na wniosek samorządów, bez zbędnej biurokracji. To bezprecedensowe wsparcie dla każdej gminy i każdego powiatu w Polsce – podkreślał kilka miesięcy wcześniej poseł na Sejm RP Fryderyk Kapinos.

W skali całego kraju "tarcza dla samorządów" objęła wsparcie o łącznej kwocie blisko 6 miliardów złotych. Na prawie 31 milionów złotych opiewała natomiast pomoc, jaką w ramach FIS uzyskały samorządy w naszym powiecie.

Fundusze zostały podzielone zgodnie z parytetem zaplanowanych inwestycji, na podstawie wyliczonego algorytmu.

- To wsparcie jest dla nas bardzo ważne i cieszy, bo podobnie jak inne samorządy, obecnie odnotowujemy w budżecie spadki wpływów z podatków – mówił wówczas Stanisław Lonczak, starosta mielecki.

 

Na co zostaną wydane pieniądze?

 

Powiat Mielecki otrzymał blisko 5 milionów złotych wsparcia w ramach Funduszu Inwestycji Samorządowych, a miasto Mielec blisko 15 mln złotych. 

Teraz, blisko rok po otrzymaniu funduszy, zadaliśmy urzędnikom miejskim pytanie, na jakie cele i inwestycje miasto Mielec przeznaczyło otrzymane pieniądze. 

W Mielcu rządowe pieniądze pomogą w przebudowie ulicy bocznej do ul. Traugutta. Na tę inwestycję przewidziano milion złotych. Wybudowana zostanie także droga prowadząca do ul. Szarych Szeregów za kwotę 1,5 miliona zł. 300 tysięcy przeznaczone zostało na drugi etap przebudowy Hali Targowej, a 5 milionów wspomoże budowę hali sportowej przy ul. Solskiego. Realizacja tych przedsięwzięć zaplanowana jest na bieżący rok 2021. 

Inwestycje również w przyszłym roku

5 300 000 zł miasto wyda w roku 2022 na budowę infrastruktury sportowej na terenie Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 1.

– Planujemy budowę hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 8. To jest jedyne osiedle w Mielcu, na którym nie ma hali, z której mogliby korzystać uczniowie i mieszkańcy – mówi prezydent Mielca Jacek Wiśniewski.

Pozostała część otrzymanej kwoty, czyli 2 125 823 zł wspomoże budowę hali sportowej przy ulicy Solskiego

Niestety to wszystko, co Mielec otrzymał w ramach rządowego funduszu. W bieżącym roku, mimo dwukrotnego naboru i dużych nadziei, magistrat z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych pieniędzy nie otrzymał.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy