Reklama

Reklama

Muzyka, zabawa i szczepienia, czyli Piknik Rodzinny w Czerminie [ZDJĘCIA]

Opublikowano: 31 lipca 2021 09:23
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Koncert, program animacyjny, Ekstremalny Tor Przeszkód, Fluo Zumba, smakołyki i szczepienia – to tylko niektóre z wielu atrakcji podczas Pikniku Rodzinnego "Razem bezpieczniej" w Czerminie. Na imprezie pojawili się liczni mieszkańcy całej gminy. Zobacz zdjęcia.

25 lipca odbył się Piknik Rodzinny "Razem bezpieczniej" zorganizowany przez gminę Czermin oraz Gminny Ośrodek Kultury w Czerminie w ramach Funduszu przeciwdziałania COVID-19. Wydarzenie miało miejsce na Placu Amfiteatralnym w Czerminie. 

CZYTAJ TAKŻE: Niedziałające fontanny na mieleckim Rynku. Co dalej z nimi będzie?

O godzinie 16:00 Poseł na Sejm RP Fryderyk Kapinos, wójt gminy Czermin Sławomir Sidur oraz dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Czerminie Mariusz Bożek przywitali wszystkich uczestników i oficjalnie rozpoczęli piknik. Głos zabrała również Paulina Dura - córka posła Fryderyka Kapinosa, która pracowała na oddziale covidowym. Pani Paulina opowiedziała o doświadczeniach w walce z koronawirusem.

Kolejnym punktem wydarzenia był koncert Młodzieżowej Orkiestry gminy Przecław, która powstała w 2015 roku jako jedna z gałęzi działalności Ośrodka Kultury w Tuszymie. W chwili obecnie orkiestra działa w nowoczesnym Domu Kultury w Przecławiu. Skład orkiestry to ponad 30- osobowa grupa dzieci i młodzieży. Orkiestra przełamuje wszelkie schematy i stereotypy przypisywane orkiestrom dętym, zachowując jednocześnie tradycyjny wizerunek. Dyrygentem Orkiestry oraz instruktorem sekcji dętej blaszanej jest Piotr Rysiewicz – absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie o specjalności waltornia oraz Akademii Muzycznej w Katowicach o specjalności – dyrygentura.  Za naukę w sekcji instrumentów dętych drewnianych odpowiada Piotr Gruszecki - absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie, specjalność saksofon oraz Paweł Drzewiński – absolwent sekcji perkusji Krakowskiej Szkoły Jazzu.

Po koncercie całe rodziny mogły wziąć udział w programie animacyjnym przygotowanym przez Agencję Eventową „Alternatywa”. Były tańce, wygibasy, zabawy, konkursy, nawet rzuty w alkogoglach. Jedną z głównych atrakcji był Ekstremalny Tor Przeszkód przygotowany przez firmę Big-Game. Uczestnicy mieli do pokonania tor składający się z 12 wymagających przeszkód. 

W kategorii najmłodszej (7-9 lat)

III miejsce zajął Mikołaj Padykuła, II - Lena Frelas, zaś I miejsce powędrowało do Gabriela Czai. 

W kategorii starszej (10-13 lat)

III miejsce zdobyła Patrycja Pezda, II - Nikola Frelas, natomiast I miejsce wywalczył Jakub Nykiel.

Piknik Rodzinny w Czerminie

Celem nadrzędnym było umożliwienie zaszczepienia się w Mobilnym Punkcie Szczepień jednodawkową szczepionką Johnson&Johnson. Zaszczepiło się 59 osób, spośród których wylosowano atrakcyjne nagrody w loterii dla nowozaszczepionych. Szczepić się można było w godzinach trwania Pikniku, tj. od 16 do 22.

Swój punkt przygotowała także Powiatowa Komenda Policji w Mielcu. Na Piknik przybyły podkomisarz Urszula Chmura oraz mł. asp. Magdalena Skulimowska. Panie zabrały głos na scenie Amfiteatru w celu uświadomienia uczestników na temat bezpieczeństwa podczas wakacji i nie tylko. Pokaz sprzętu strażackiego został zorganizowany przez OSP Czermin. Nieustannym zainteresowaniem cieszyły się samochody pożarnicze jednostki oraz używany przez strażaków sprzęt strażacki.

Podczas Pikniku można było skosztować smakołyków przygotowanych przez Stowarzyszenie Kobiet w Czerminie „GRACJA”, które bardzo zaangażowało się w organizację tego wydarzenia. W trakcie trwania Pikniku można było skorzystać z pomocy w Punkcie Informacyjnym #szczepimysię dotyczącym Narodowego Programu Szczepień oraz Gminnego Punktu Konsultacyjno-Informacyjnego „Czyste powietrze”.

Ponadto, uczestnicy mogli nieodpłatnie korzystać z urządzeń rekreacyjnych, dmuchańców, zjeżdżalni, eurobungee oraz gry wielkoformatowej Angry Birds. Piknik zakończyła Fluo Zumba. Uczestnicy świecili i błyszczeli jak milion dolarów. Świetna zabawa trwała do godziny 22:00.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.