Reklama

Niedziałające fontanny na mieleckim Rynku. Co dalej z nimi będzie?

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Niedziałające fontanny na mieleckim Rynku budzą emocje nie tylko wśród mieszkańców Starówki. Zamiast tryskającej z posadzki wody mamy… węże z kurtynami wodnymi. Panujące upały sprawiły, że centrum Rynku jest oblegane przez dzieciaki szukające wodnej ochłody. My jednak pytamy władze miasta, jakie są plany wobec zepsutej fontanny, która przez ostatnie lata funkcjonowała w tym miejscu. Czy już nie da się jej uruchomić?

Lipcowe upały sprawiają, że miejsca, w których mieszkańcy mogą znaleźć odrobinę ochłody w naszym mieście cieszą się dużą popularnością - zwłaszcza wśród dzieci. Tak jest na mieleckiej Starówce, gdzie od 2011 roku funkcjonowały tryskające z posadzki fontanny, które były nie lada atrakcją. Niestety dość często ulegały uszkodzeniom, a w tym roku już nie zostały uruchomione. 

W ich miejsce od jakiegoś czasu zostały zamontowane tymczasowe kurtyny wodne (wąż z rozpylaczem wody). Nie wszystkim mieszkańcom Mielca takie rozwiązanie przypadło do gustu. W naszej redakcji rozdzwoniły się telefony z pytaniami dotyczącymi niedziałającej atrakcji wodnej na Rynku i dalszych planów władz wobec nich. Czy fontanny będą wyremontowane?

Mieszkańcy również zwracali uwagę na podesty, które są w pobliżu dawniej tryskających fontann i ławki dookoła Rynku, które również nie są w najlepszym stanie - czy są plany na ich remont lub odnowienie?

 

Zwróciliśmy się więc z takimi pytaniami do Urzędu Miasta. Otrzymaliśmy następujące wyjaśnienia:

 

- Fontanna przy ul. Rynek w Mielcu została oddana do użytkowania 31 sierpnia 2011 r. Fontanna nie jest już objęta gwarancją – okres gwarancji wynosił 36 miesięcy od daty odbioru końcowego. Fontanna była utrzymywana i remontowana na bieżąco, do czasu kiedy było to możliwe i zasadne ekonomicznie. W roku minionym stwierdzono coraz to większe ubytki wody będące efektem rozszczelnienia się instalacji w niecce i komorze sterującej fontanny, co przekładało się na coraz wyższe rachunki za dostawę wody. Do tego jeszcze doszły problemy z utrzymaniem jakości wody, gdyż zastosowany w fontannie system jej oczyszczania na obecną chwilę jest przestarzały i nie daje możliwości zachowania reżimu sanitarnego - odpowiada Urząd Miejski w Mielcu.

- W dniu 29 kwietnia GMM zawarła umowę z Water Concept Robert Kusik z Leszna na opracowanie dokumentacji projektowej remontu fontanny – termin wykonania dokumentacji projektowej – 150 dni od daty zawarcia umowy. W dokumentacji projektowej zostanie określony zakres prac remontowych. Rozwiązania projektowe będą obejmowały m.in. uszczelnienie komory technologicznej przed przeciekami „z góry” oraz  infiltracją wody przez ściany i przejścia rurociągów, remont urządzeń technologicznych fontanny wraz z instalacją elektryczną i sterowaniem automatycznym, remont elementów tryskaczowych wraz z podświetleniem LED, remont podestów w celu umożliwienia ich czyszczenia dla zachowania odpowiednich parametrów jakości wody.

Co do ławek na Starówce, były malowane w zeszłym roku. W tym roku również planujemy malowanie w miesiącu sierpniu - dodają pracownicy UM w Mielcu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy