reklama

Muzyka kameralna i organowa w kościele na Smoczce. Za nami pierwszy koncert [FOTO, VIDEO]

Opublikowano:
Autor:

Muzyka kameralna i organowa w kościele na Smoczce. Za nami pierwszy koncert [FOTO, VIDEO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WiadomościZa nami pierwszy w historii parafii Trójcy Przenajświętszej w Mielcu koncert muzyki organowej i kameralnej. To inicjatywa organisty parafii, Michała Rodzajewskiego, przy wsparciu organizacyjnym proboszcza prałata Janusza Paciorka. W niedzielę 6 września można było usłyszeć studentów akademii muzycznych. Organistę: Tomasza Sokołowskiego, a także grających na skrzypcach i altówce Sewerynie Kosiorowskim i Alicję Mędrygał.

 

Alicja Mędrygał ukończyła z wyróżnieniem Państwowa Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczna I st. im. Stanisława Moniuszki oraz II st. im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Laureatka wielu konkursów ogólnomuzycznych. Występowała na licznych koncertach w Polsce oraz zagranicą. W 2020 roku została stypendystką fundacji Young Arts Masterclass. Koncertowała w takich miejscach jak Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia, Filharmonia Śląska, Bielskie Centrum Kultury, Teatr Variete, Teatrze Wielkim Opery Narodowej w Warszawie oraz Canadian Copernicus Lodge w Toronto.

Seweryn Kosiorowski – altowiolista, z wyróżnieniem ukończył Ogólnokształcącą Szkołę̨ Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Rzeszowie. Od 2019 r. współpracuje z zespołem Syncretis String Quartet, z którym zdobył m.in. nagrodę̨ Grand Prix na Międzynarodowym Konkursie Zespołów Kameralnych w Jaworze. Był także dwukrotnym stypendystą Polskiej Orkiestry Młodzieżowej. Zdobywał również nagrody za najlepsze wykonanie sonaty na 3. Ogólnopolskim Konkursie Altówkowym im. Mieczysława Karłowicza w Poznaniu oraz Nagrodę̨ na Ogólnopolskim Przeglądzie Altowiolowym w Krakowie. Koncertował w takich salach jak studio polskiego radia w Warszawie, sali balowej zamku w Łańcucie czy w filharmoniach Warmińsko-Mazurskiej i Podkarpackiej. W 2019 roku otrzymał tytuł finalisty z wyróżnieniem na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Artystycznej z zakresu wiedzy o historii muzyki.

Organista Tomasz Sokołowski urodził się w 2000 roku w Tarnobrzegu. Absolwent tamtejszej Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w klasie gitary oraz Diecezjalnego Studium Organistowskiego w Sandomierzu. Obecnie jest studentem drugiego roku Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Już od 9-go roku życia prowadzi działalność organistowską. W latach 2010-2019 był organistą w parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnobrzegu-Serbinowie, a także od 2016 do 2018 organistą w parafii Chrystusa Dobrego Pasterza. Posługuje również jako zastępca w Sanktuarium Narodowym na Jasnej Górze. Uczestniczył w kursach improwizacji i interpretacji muzyki organowej prowadzonych przez najwybitniejsze autorytety muzyki organowej z całego świata. Od 2017 r. posługuje jako organista i kantor podczas Mszy św. w Nadzwyczajnej Formie Rytu Rzymskiego w Sandomierskiej Katedrze.

prowadzenie i komentarz do koncertu: Marcin Serafin

Patronat medialny: portal KORSO.pl

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE