reklama
reklama

Można żyć i bawić się na trzeźwo. 25-lecie Stowarzyszenia Trzeźwościowego „Nowe życie" [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WiadomościStowarzyszenie "Nowe życie" obchodzi ćwierćwiecze istnienia. Uroczystość podsumowania osiągnięć stowarzyszenia, wręczenie statuetek i podziękowań odbyła się 15 października w Samorządowym Centrum Kultury w Mielcu.
reklama

Stowarzyszenie skupia 120 członków, jego prezesem jest Bogusław Kołacz. Historia stowarzyszenia sięga do 1992 roku, kiedy to założona została grupa AA"Nadzieja". W spotkaniach grupy uczestniczyły pojedyncze osoby, którym pomogły rozmowy i ich problem został rozwiązany. To było impulsem do dalszych działań. Powstała kolejna 15-osobowa grupa, chcąca pomagać dalej walczącym z nałogami i ich rodzinom.

Jak powiedział prezes Kołacz, problem alkoholizmu dotyka około 950 tys. osób i nadal rośnie, mimo iż nie widzimy tych osób na ulicach.

Model picia, ilości spożywanych napoi alkoholowych czy postrzeganie alkoholu uległo modyfikacji. Picie piwa wśród młodzieży nie uznaje się jako trunek, który może doprowadzić do uzależnień, a jest spożywany obecnie przez młodzież w dużych ilościach.

reklama


Stowarzyszenie Trzeźwościowe "Nowe Życie"prowadzi profilaktyczne, informacyjne, psychoedukacyjne programy; szczególnie dla młodzieży i grup podwyższonego ryzyka, propagujących trzeźwy styl życia. Podejmuje współpracę z  instytucjami i organizacjami działającymi na rzecz przeciwdziałania występowania problemów alkoholowych, jak również zwiększania zasobów potrzebnych do radzenia sobie z tymi problemami.

Członkom stowarzyszenia umożliwia się korzystanie z różnych szkoleń  w celu pomocy osobom uzależnionym i ich bliskim.

Podczas uroczystości głos zabrali prelegenci: Jacek Skrobot, specjalista psychoterapii uzależnień i psychologii klinicznej, Mariusz Fundament, pedagog pedagogiki specjalnej i resocjalizacji, autor wielu publikacji naukowych dotyczących przemocy, Agnieszka Szymańska, psycholog socjoterapeuta, prowadzi poradnictwo i psychoedukację dla nastolatków, rodziców i nauczycieli, wspiera osoby poszukujące wsparcia i drogi do wyjścia z nałogu.                 

reklama

W konferencji uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych, kierownicy Ośrodków Pomocy Społecznej, dyrektorzy szkół i pedagodzy z powiatu mieleckiego, przedstawiciele duchowieństwa, sądu, policji i służby zdrowia.


Za pomoc i współpracę  osobom wspierającym tak ważną działalność prezes Stowarzyszenia, Bogdan Kołacz wraz z Posłem na Sejm RP, Fryderykiem Kapinosem i Wicewojewodą Podkarpackim, Radosławem Wiatrem wręczyli liczne statuetki i pamiątki.

Czas urozmaicił program muzyczny w wykonaniu „Cantica Romanza’’i taneczny  przygotowany przez Formację "Gracja".  

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama