Reklama

MON potwierdza. PZL Mielec zaprezentowało swoją ofertę

Opublikowano:
Autor:

MON potwierdza. PZL Mielec zaprezentowało swoją ofertę - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W związku z planowanym zakupem śmigłowców przedstawiciele MON informują, iż wszyscy trzej oferenci (PZL Mielec, PZL Świdnik oraz Airbus Helicopters) rozpoczęli w mijającym tygodniu rozmowy z prowadzącym zakupy Inspektoratem Uzbrojenia MON.

- MON stwierdza, że przedstawione nowe oferty w pełni odpowiadają potrzebom SZ, a nawet w zakresie niektórych parametrów są znacznie ciekawsze od ofert składanych poprzednio. Dotyczy to m.in. uzbrojenia śmigłowców oraz zdolności do zwalczania okrętów podwodnych - informuje w swoim komunikacie rzecznik prasowy MON Katarzyna Jakubowska. 

Znacznie szersza jest także oferta w zakresie offsetowej współpracy  z polskimi zakładami przemysłu lotniczego – w tym przede wszystkim z zakładami WZL nr 1 w Łodzi.Nadzorowana przez MON Polska Grupa Zbrojeniowa już zawarła z jednym z wymienionych producentów porozumienie gwarantujące bardzo szeroki udział polskiego przemysłu w realizacji kontraktu – w przypadku wyboru jego oferty. - Dostawy pilnie potrzebnych śmigłowców rozpoczną się już w roku 2017 (niezależnie od dostawy 2 śmigłowców szkoleniowych). W tym samym okresie rozpocznie się też tworzenie w polskich zakładach potencjału serwisowego oraz całkowicie nowego łańcucha dostaw szeroko uwzględniającego możliwości polskiego przemysłu i polskiej myśli technicznej. - dodaje Jakubowska. 
 
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE