Reklama

Mogli wysadzić nas w powietrze. Nielegalna przepompownia gazu w Mielcu zlikwidowana!

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Funkcjonariusze Służby Celno- Skarbowej (KAS) z Podkarpackiego Urzędu Celno- Skarbowego w Przemyślu zlikwidowali nielegalną przepompownię gazu w Mielcu. W warunkach grożących wybuchem, gaz z małych butli do użytku domowego pompowany był tam do dużego zbiornika. Miał być sprzedawany jako paliwo do samochodów.

Przestępczy proceder przerwany został na jednej ze stacji paliw w Mielcu. Za pomieszczeniami stacji, funkcjonariusze Podkarpackiego Urzędu Celno- Skarbowego w Przemyślu ujawnili nielegalną przepompownię gazu.


Proceder polegał na zakupie gazu LPG w butlach do 11 kg, który następnie trafił do nielegalnej przepompowni,  gdzie zamontowane było specjalne urządzenie zwane ośmiorniczką. To rodzaj pompy, do której jednorazowo można podłączyć kilka butli z gazem. W ten sposób przepompowywano gaz do zbiornika, z którego trafiał do dalszej sprzedaży.

Na terenie stacji paliw funkcjonariusze zabezpieczyli m.in.  dokumentację finansowo- księgową, kasę fiskalną, urządzenie służące do przepompowywania gazu  a także elektroniczne nośniki informacji.

Przeszukania pomieszczeń prowadzone były także w dwóch innych lokalizacjach, w których funkcjonariusze zabezpieczyli dokumentację finansowo- księgową.

Ze względów bezpieczeństwa na miejsce wezwana została także Straż Pożarna.

Podczas działań pobrane zostały próbki towaru znajdującego się w butlach oraz z dystrybutora znajdującego się na stacji paliw.

Gaz LPG rozlewany do małych 11-kilogramowych butli, używany do celów gospodarczych  jest tańszy, z uwagi na różnice w stawce  podatku akcyzowego. Sprzedając go jak paliwo do samochodów, właściciel stacji zarabiał na różnicy w cenie.

W tej sprawie wszczęte zostało postępowanie prowadzone przez Podkarpacki Urząd Celno- Skarbowy w Przemyślu. Trwa szacowanie strat, na które naraził Skarb Państwa działający nieuczciwie podmiot.
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE