Reklama

Młodzież z powiatu mieleckiego wie wszystko o Sejmie [ZDJĘCIA]

Opublikowano: wt, 26 kwi 2022 08:05
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Z inicjatywy posła Fryderyka Kapinosa 21 kwietnia w sali konferencyjnej IN-TECH 1 w Mielcu został rozstrzygnięty zorganizowany przez Biuro Komunikacji Społecznej Sejmu konkurs wiedzy o Sejmie RP. Udział wzięli w nim uczniowie szkół ponadpodstawowych z powiatu mieleckiego.

Konkurs polegał na rozwiązaniu składającego się z 30 pytań testu, sprawdzającego wiedzę z zagadnień trybu ustawodawczego; zasad i trybu powoływania posłów, senatorów i Prezydenta RP; zadań i funkcji Sejmu i Senatu; wiedzy o współczesnym Sejmie.

Celem rywalizacji było zachęcenie młodzieży do poszerzania wiedzy o współczesnym polskim parlamentaryzmie. Każda szkoła zaproszona do wzięcia udziału w konkursie wybrała spośród uczniów swoją reprezentację, na ustalonych przez siebie, wewnętrznych zasadach.

Konkurs wiedzy o Sejmie RP

W Konkursie wzięło udział 47 osób. Zwycięzcą została Klaudia Wasserman, uczennica V Liceum Ogólnokształcącego w Mielcu. Drugie miejsce zajął Michał Skowroński, uczeń I Liceum Ogólnokształcącego w Mielcu, a na trzecim uplasowała się Magdalena Naróg, uczennica II Liceum Ogólnokształcącego w Mielcu.

Konkurs był poprzedzony wykładem, poprowadzonym przez przedstawicielki Biura Komunikacji Społecznej Sejmu, dotyczącym architektury sejmowej, współczesności polskiego parlamentaryzmu i trybu ustawodawczego.

- Bardzo się cieszę, że w Mielcu mógł odbyć się konkurs, w którym młodzież ze szkół ponadpodstawowych powiatu mieleckiego mogła sprawdzić swoją wiedzę na temat Sejmu. Jego wyniki świadczą o dużej wiedzy uczniów, którzy wzięli w nim udział. Serdecznie gratuluję laureatom oraz uczestnikom konkursu  – powiedział poseł Fryderyk Kapinos.

Konkurs wiedzy o Sejmie RP

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy