Reklama

Młodzież z „Ekonomika” prowadzi własną firmę

Opublikowano: wt, 2 cze 2020 19:58
Autor:

Młodzież z „Ekonomika” prowadzi własną firmę - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych w Mielcu zarządzali wirtualnymi przedsiębiorstwami. W dobie koronawirusa, kiedy cały proces nauczania prowadzony jest zdalnie, również praktyki zawodowe można realizować z wykorzystaniem wirtualnych przedsiębiorstw czy symulacji. Dzięki temu szkoła jest innowatorem branży przedsiębiorczości.

W związku z tym uczniowie klas III a i III b Technikum nr 1w Zespole Szkół Ekonomicznych im. bł. ks. Romana Sitki w Mielcu już od 25 maja mogą korzystać z platformy edukacyjnej Symulacji Branżowych Revas. Podczas dwutygodniowych praktyk pod okiem trenerów, nauczycieli przedmiotów zawodowych: Beaty Szędzioł i Justyny Muszyńskiej, zarządzają online wirtualnymi przedsiębiorstwami w branży, w której się kształcą.

Branżowe Symulacje Biznesowe to narzędzie przeznaczone do nauki prowadzenia działalności gospodarczej oraz podstaw przedsiębiorczości. W ramach symulacji uczestnicy podejmują realne decyzje biznesowe, m.in. tworzą stanowiska pracy, zatrudniają pracowników, ustalają wynagrodzenia, kupują sprzęt, inwestują w reklamę tradycyjną oraz internetową.

Ciekawa forma wizualna, dostępność platformy online oraz wykorzystanie mechanizmów rywalizacji mają za zadanie zaangażować młodzież w rozgrywkę toczącą się w doskonale odwzorowanych warunkach rynkowych.


Zespół Szkół Ekonomicznych już od września 2019 roku korzysta z tego narzędzia, uatrakcyjniając lekcje przedsiębiorczości, marketingu w turystyce, działalności gospodarczej.


- Stale podnosimy jakość kształcenia i szukamy innowacyjnych rozwiązań edukacyjnych, dzięki którym lekcje będą bardziej angażujące i praktyczne – komentuje wprowadzenie symulacji na lekcje zdalne dyrektor szkoły Marta Mysona. - Jesteśmy przekonani, że udział w wirtualnej rywalizacji będzie dla naszej młodzieży pierwszym krokiem w kierunku własnej działalności gospodarczej – dodaje.


Cały proces ćwiczeń z wykorzystaniem Branżowych Symulacji Biznesowych jest realizowany przez nauczycieli przedmiotów zawodowych, przy wsparciu zespołu Revas. Nauczyciele podczas praktycznych warsztatów z ekspertami firmy Revas zdobyli nie tylko wiedzę techniczną z zakresu obsługi narzędzia, lecz również umiejętność prawidłowej oceny działań i postępów uczniów.

Po przejściu dwuetapowego szkolenia oraz zdaniu egzaminu Certyfikat Trenera Branżowych Symulacji Biznesowych Revas otrzymały: Renata Ciężadło, Justyna Muszyńska, Beata Szędzioł, Aneta Soja-Zabek i Małgorzata Żmuda.


Dzięki wdrożeniu Branżowych Symulacji Biznesowych Zespół Szkół Ekonomicznych dołączył do elitarnego grona Innowatorów Branżowej Przedsiębiorczości, do którego należą szkoły, uczelnie, instytucje oraz firmy z całej Polski.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.