Reklama

Młodzi na weselu

Opublikowano: czw, 14 lis 2019 11:30
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dzień przed Świętem Niepodległości w Zespole Szkół w Radomyślu Wielkim grupa teatralna „Gest” ze Szkoły Podstawowej w Zdziarcu zaprezentowała widowisko „Wesele w Bronowicach”, zapoczątkowując obchody 101 rocznicy odzyskania niepodległości.

30-osobowa grupa teatralna zainspirowana dramatem Stanisława Wyspiańskiego „Wesele” przedstawiła ważne wydarzenia narodowe – od powstania kościuszkowskiego po odzyskanie niepodległości w 1918 r.  Młodzi  aktorzy przenieśli publiczność w czasy poprzedzające wolność i niepodległość Polski.

Zebrani podziwiali piękne stroje, talent młodzieży i pomysłowość reżysera spektaklu. Licznie zgromadzona publiczność gromkimi brawami, na stojąco nagrodziła członków zespołu! Najstarsi mieszkańcy Radomyśla Wielkiego nie pamiętają takiej frekwencji podczas podobnej imprezy! 

Oklaskiwano również chór „Echo” prowadzony przez dyrygenta Piotra Masłyka, który zaprezentował pieśni patriotyczne.

„Wesele w Bronowicach” nie było pierwszym widowiskiem teatralnym grupy „Gest”, która zapoczątkowała swoją działalność przedstawieniem „Poezjo, rozbudź ducha narodu”,  Widowisko to również spotkało się z ze sporym aplauzem publiczności     w Radomyślu Wielkim i w mieleckiej Kanie.

Zespół „Gest” przygotowuje się do realizacji kolejnych spektakli i widowisk. Opiekunami grupy są panie: Bożena Rajska i Jolanta Laska, pracujące przy dużym wsparciu miejscowych nauczycieli i dyrektora szkoły. 
           

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE