Reklama

Młodzi mieszkańcy naszego powiatu laureatami ogólnopolskiego konkursu

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: zosprp.pl

Młodzi mieszkańcy naszego powiatu laureatami ogólnopolskiego konkursu - Zdjęcie główne

Cieszą sukcesy mieszkańców naszego powiatu | foto zosprp.pl

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Laureaci powiatowego etapu konkursu odnieśli także duże sukcesy w ogólnopolskim strażackim konkursie plastycznym. Na liście zwycięzców opublikowanej przez Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej znalazła się liczna reprezentacja mieszkańców powiatu mieleckiego. Publikujemy nazwiska i osiągnięcia.

Ogólnopolski Strażacki Konkurs Plastyczny ZOSP RP możemy kojarzyć z corocznych finałów pod nazwą „Zapobiegajmy pożarom”. Tegoroczna edycja wydarzenia, ze względu na przypadającą w 2021 roku wyjątkową rocznicę, zorganizowana została wokół stulecia Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej. 

Zadaniem uczestników konkursu było przedstawienie, poprzez różne techniki plastyczne, pracy strażaka widzianej oczami innych osób: dzieci, młodzieży i dorosłych.

Finał służący uhonorowaniu laureatów powiatowego szczebla konkursu, jak co roku, zorganizuje Związek ZOSP RP Oddział Powiatowy w Mielcu. Narody dla laureatów tego etapu konkursu ufunduje m.in. Starosta Powiatu Mieleckiego Stanisław Lonczak, który objął finał swoim honorowym patronatem.

Wydarzenie wstępnie zaplanowane zostało na kwiecień br. O jego szczegółowej formule zadecydują obowiązujące warunki sanitarno-epidemiologiczne.

Już dziś wiadomo jednak, że laureaci powiatowego etapu konkursu odnieśli także duże sukcesy na arenie ogólnopolskiej. Na liście zwycięzców opublikowanej wczoraj przez ZOSP RP licznie znaleźli się mieszkańcy powiatu mieleckiego, których nazwiska prezentujemy poniżej. Wszystkim serdecznie gratulujemy! 

 

Prezentujemy nazwiska laureatów ogólnopolskiego konkursu z powiatu mieleckiego: Pełna lista nagrodzonych >>> TUTAJ 

 

I grupa – przedszkola

I miejsce

Bartosz Kozioł - Zespół Szkół w Maliniu, woj. podkarpackie. Opiekun: Marta Bernat

Aleksandra Dereń - Samorządowe Centrum Kultury i Bibliotek w Radomyślu Wielkim, woj. podkarpackie. Opiekun: Małgorzata Weryńska-Sorochman

 

II miejsce

Klaudiusz Barnaś - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Tuszymie, woj. podkarpackie. Opiekun: Jadwiga Brożyna

 

II grupa – szkoły podstawowe, klasy I-IV

I miejsce

Zofia Chmura - Samorządowe Centrum Kultury i Bibliotek w Radomyślu Wielkim, woj. podkarpackie. Opiekun: Małgorzata Weryńska-Sorochman

 

III grupa – szkoły podstawowe, klasy V-VIII

 

II miejsce

Miłosz Brożyna - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Tuszymie, woj. podkarpackie. Opiekun: Jolanta Borys

Justyna Rybak - Dom Kultury w Mielcu, woj. podkarpackie. Opiekun: Edward Kociański

 

IV grupa – szkoły ponadpodstawowe

 

I miejsce

Weronika Kopacz - Samorządowe Centrum Kultury i Bibliotek w Radomyślu Wielkim, woj. podkarpackie. Opiekun: Małgorzata Weryńska-Sorochman

Natalia Rokoszak - Dom Kultury w Mielcu, woj. podkarpackie. Opiekun: Edward Kociański

 

II miejsce

Julia Stanisz - Dom Kultury w Mielcu, woj. podkarpackie. Opiekun: Edward Kociański

 

Wyróżnienia

 

Milena Subernat - Samorządowe Centrum Kultury i Bibliotek w Radomyślu Wielkim, woj. podkarpackie. Opiekun: Małgorzata Weryńska-Sorochman

Organizatorem konkursu był Zarząd Główny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej i Zarządy Oddziałów Związku przy współpracy z innymi instytucjami i organizacjami. Do konkursu wpłynęło 208 prac z całego kraju.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy