Reklama

Młodzi mielczanie znają się na prawie [LAUREACI, ZDJĘCIA]

Opublikowano: śr, 11 maj 2022 07:05
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Poznaliśmy zwycięzców powiatowego konkursu z wiedzy prawnej. Wyniki mieleckich uczniów kolejny raz znacznie przewyższyły średnią wojewódzką. Może wśród laureatów są przyszli prawnicy?

W Starostwie Powiatowym w Mielcu 10 maja został zorganizowany „Powiatowy konkurs z wiedzy prawnej” pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Mieleckiego Stanisława Lonczaka.

W konkursie udział wzięli udział uczniowie z trzech szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu mieleckiego: I Liceum Ogólnokształcącego w Mielcu, II Liceum Ogólnokształcącego w Mielcu oraz Zespołu Szkół Ekonomicznych w Mielcu.

Laureatami „Powiatowego konkursu z wiedzy prawnej” zostali:

1. Jan Ciężadło – II LO

2. Wojciech Kopacz – II LO

3. Kaja Kowalska – I LO

Konkurs został zorganizowany przez Fundację Rozwoju i Wsparcia Pasieka, która na co dzień współpracuje z mieleckim starostwem w zakresie świadczenia mieszkańcom nieodpłatnej pomocy prawnej. Jak podkreślił reprezentujący fundację Karol Grześkiewicz, uczniowie z powiatu mieleckiego w konkursie radzą sobie doskonale. – Jako, że uczestnicy konkursów z poszczególnych powiatów mierzą się z takimi samymi testami, z łatwością możemy porównywać ich osiągnięcia. Wyniki mieleckich uczniów kolejny raz znacznie przewyższyły średnią wojewódzką – zaznaczył.

Znamy laureatów konkursu z wiedzy prawnej

Dodał jednocześnie, że na szczególne uznanie zasługuje zwycięzca tegorocznego konkursu w powiecie mieleckim, Jan Ciężadło. Uczeń w teście uzyskał 39 na 40 możliwych punktów. To czwarty taki wynik w czteroletniej historii konkursu.

- Zarówno zwycięzcom, jak i wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy wyników. Cieszymy się, że konkurs kolejny raz spotkał się z Waszym zainteresowaniem. Liczymy na to, że są wśród Was osoby, które dzięki udziałowi w tym wydarzeniu zainteresują się prawem i zwiążą z nim swoją zawodową przyszłość – powiedział do laureatów Grzegorz Piechota, Dyrektor Wydziału Edukacji, Zdrowia i Spraw Społecznych w Starostwie Powiatowym w Mielcu.

Laureaci dwóch pierwszych miejsc otrzymali nowoczesne elektroniczne opaski sportowe. Wszyscy uczestnicy – w podziękowaniu za udział w konkursie – liczyć mogli z kolei na materiały promocyjne ufundowane przez Powiat Mielecki.

Laureaci konkursu wiedzy prawnej

Warto dodać, że organizacja konkursu poprzedzona została cyklem warsztatów prawnych zorganizowanych w szkołach ponadpodstawowych na terenie powiatu mieleckiego. Zajęcia poprowadzili prawnicy współpracujący z Fundacją Pasieka. Ich celem było kształtowanie właściwych postaw obywatelskich, a także edukacja prawna młodzieży szkolnej i zachęcanie jej do wyboru w przyszłości kierunków studiów i zawodów związanych z prawem.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy