reklama
reklama

Młody mężczyzna z powiatu mieleckiego wyjechał do pracy nad morze. Utonął

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Canva

Młody mężczyzna z powiatu mieleckiego wyjechał do pracy nad morze. Utonął - Zdjęcie główne

Młody łodzianin utonął nad morzem. | foto Canva

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z krajuDramatyczne doniesienia z powiatu gryfickiego. 29-latek z powiatu mieleckiego utonął w morzu. O zmarłym i okolicznościach zdarzenia wiadomo już więcej.
reklama

Jak podaje TVN24, w niedzielę 7 lipca o 5 nad ranem służby otrzymały zgłoszenie o 29-latku, który miał wejść do wody i nie wypłynąć z niej. 

Poszukiwania trwały cały dzień. Niestety, wieczorem zwłoki mężczyzny wypłynęły na brzeg. 

Młody mężczyzna utonął nad morzem

Piotr Wieczorkiewicz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Szczecinie, przekazał stacji, że mężczyzna to 29-latek. Nad morze przyjechał do pracy.

- Około godziny 5 rano poszedł na molo, był widziany przez parę. Mężczyzna zostawił swoje rzeczy i wskoczył z mola do wody, a następnie nie wypłynął. Para, która widziała to zdarzenie, poinformowała służby

- powiedział.

We wtorek 9 lipca w rozmowie z portalem TuLodz.pl prokurator Piotr Wieczorkiewicz przyznał, że do przestrzeni medialnej przedostała się błędna informacja, jakoby 29-latek przyjechał nad morze z Łodzi. Okazuje się jednak, że mężczyzna przyjechał z Podkarpacia, a dokładnie z Rzędzianowic w powiecie mieleckim.

reklama

Świadkowie zdarzenia zeznali, że od mężczyzny czuć było alkohol. Więcej będzie wiadomo po tym, jak będą znane wyniki sekcji zwłok, która ma zostać przeprowadzona. Feralnego dnia, gdy 29-latek wskoczył do wody, morze było wzburzone. Fale utrudniały też służbom akcję poszukiwawczą.

- Niestety co roku lekkomyślność zbiera żniwo. Nie chodzi tutaj wyłącznie o alkohol. Do zgonu może przecież dojść na skutek szoku termicznego

- dodaje Piotr Wieczorkiewicz.

W czerwcu i lipcu w Polsce utopiło się 66 osób

Jak wynika ze statystyk policji, tylko od początku lipca w Polsce odnotowano 14 utonięć, a w czerwcu 52.

Służby apelują o rozwagę nad wodą. Policja każdego roku przypomina, że nasze zachowanie przyczynia się do bezpieczeństwa nad wodą. 

reklama

- Piękna słoneczna pogoda i wysoka temperatura sprawiają, że właśnie nad wodą wypoczywamy najchętniej. Jednak jezioro czy przydomowy basen to nie tylko relaks i odpoczynek, ale także mnóstwo zagrożeń

- zauważają policjanci.

Na ryzyko utonięcia wpływają nie tylko spożycie alkoholu czy innych substancji odurzających.

- Również niektóre choroby mogą przyczynić się do utonięć. Zwłaszcza takie, które powodują nagłe drgawki, zawroty głowy czy utratę przytomności. Są to na przykład: padaczka, cukrzyca, choroby serca i ucha. Osoby z takimi problemami powinny mieć świadomość niebezpieczeństwa i kąpać się w towarzystwie

- apelują policjanci.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama