Reklama

Minister Środowiska zleca kontrolę głównemu inspektorowi ochrony środowiska

Opublikowano:
Autor:

Minister Środowiska zleca kontrolę głównemu inspektorowi ochrony środowiska - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W dniu dzisiejszym ministerstwo środowiska w piśmie do Tomasza Poręby oficjalnie potwierdziło, że sprawa zanieczyszczenia powietrza w Mielcu trafiła do Głównego Inspektora Ochrony Środowiska, który wkrótce przeprowadzi w mieście kompleksową i wnikliwą kontrolę skali zanieczyszczeń. To efekt interwencji europosła Poręby w ministerstwie środowiska.

Ministerstwo Środowiska w piśmie do europosła Poręby oficjalnie potwierdza: będzie kontrola zanieczyszczenia powietrza w Mielcu:

Pismo ministra środowiska potwierdza decyzję podjętą w tej sprawie podczas ubiegłotygodniowego spotkania z wiceministrem środowiska, pełnomocnikiem rządu ds. polityki klimatycznej Pawłem Sałkiem i Agnieszką Sosnowską, dyrektor departamentu ochrony powietrza i klimatu.

- Ministerstwo Środowiska podchodzi do tej sprawy niezwykle poważnie. Zarówno podczas spotkania z ministrem Sałkiem jak i w dzisiejszej odpowiedzi ministerstwa zostałem zapewniony, że sprawa zostanie bardzo wnikliwie i rzetelnie zbadana. W najbliższym czasie Główny Inspektor Ochrony Środowiska ma przeprowadzić w Mielcu kontrolę poziomu zanieczyszczeń, której celem będzie nie tylko ocena skali zanieczyszczeń, ale również kontakt ze wszystkimi zainteresowanymi stronami i podjęcie skutecznych działań, które poprawią jakość powietrza w mieście - mówi Tomasz Poręba.

Filmy nadesłane z dzisiejszego dnia. Przekazaliśmy je również do WIOŚ-u:

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE