Reklama

Mike Stern i Łukasz Pawlik z zespołem! Mocne jazzowe brzmienie na Inaugurację MFM w MIelcu [FOTO]

Opublikowano: czw, 27 cze 2019 02:24
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wybitny amerykański gitarzysta Mike Stern zagrał w Mielcu wspólnie z Łukaszem Pawlikiem w koncercie inauguracyjnym 22. edycji Mieleckiego Festiwalu Muzycznego. Mielecka sala widowiskowa zabrzmiała modernistycznym jazzowym brzmieniem.

Koncert inauguracyjny Mieleckiego Festiwalu Muzycznego przyciągnął tłumy wielbicieli muzyki jazzowej. 

Mielecki Festiwal Muzyczny - jest najważniejszą imprezą cykliczną w kalendarzu kulturalnym Mielca i jedną z najważniejszych w województwie.Od 20 lat Festiwal organizowany jest przez Samorządowe Centrum Kultury.

Pomysł Festiwalu zrodził się w SCK. Przez pierwsze lata koncerty odbywały się w kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy, gdzie znajdują się światowej klasy organy firmy Eule. I właśnie muzyka organowa była osnową pierwszych edycji Międzynarodowego Festiwalu Organowego, bo taką nazwę nosił w pierwszych latach istnienia Festiwal, a Samorządowe Centrum Kultury współpracowało przy jego organizacji z parafią pw. MBNP. 

Muzyczne propozycje Festiwalu adresowane są do szerokiej publiczności, stąd obok muzyki klasycznej, operowej, są też koncerty muzyki jazzowej, piosenki poetyckiej, a także występy gwiazd muzyki rock i pop. 

Rozmawiamy z dyrektorem festiwalu: Joanną Kruszyńską

Mielecki Festiwal Muzyczny cieszy się ogromnym uznaniem wśród mieszkańców Mielca i województwa, którzy z roku na rok coraz liczniej i aktywniej w nim uczestniczą. Dla kilkutysięcznej rzeszy melomanów Mielecki Festiwal Muzyczny jest bowiem jedną z niewielu okazji do bezpośredniego kontaktu z artystami światowego formatu prezentującymi dorobek największych twórców muzyki klasycznej różnych epok.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE