Reklama

Mieszkaniec powiatu z rekordowym długiem. Kwota przyprawia o zawrót głowy [ZDJĘCIA]

Opublikowano: 27 marca 2021 11:05
Autor: PT

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

wiadomosci Ponad 1,5 mln złotych ma do oddania mieszkaniec powiatu mieleckiego, jest nim mężczyzna w wieku tylko 34 lat. W całym województwie podkarpackim kwota zaległości wynosi ponad miliard złotych. Długi dotyczą także mieleckich firm i przedsiębiorstw.

Biuro Informacji Gospodarczej (BIG) udostępniło Krajowy Rejestr Dłużników, zawiera on dane o zaległościach finansowych konsumentów i przedsiębiorstw. 

 

- BIG InfoMonitor udostępnia informacje gospodarcze (czyli informacje o zadłużeniu osób i firm oraz informacje o terminowych płatnościach) podmiotom z wszystkich sektorów gospodarki. Umożliwia przedsiębiorcom, w tym bankom, weryfikację wiarygodności płatniczej potencjalnych kontrahentów i kredytobiorców. Pomaga ograniczyć ryzyko finansowe prowadzonej działalności gospodarczej oraz odzyskać należności informuje Diana Borowiecka, starszy specjalista ds PR Big InfoMonitor.

 

CZYTAJ TAKŻE: 

Strażak po służbie jako pierwszy udzielał pomocy poszkodowanym

 

W powiecie najmłodsi dłużnicy

W województwie podkarpackim zaległości wynoszą ponad miliard złotych i należą do 85 tysięcy  konsumentów, co daje nam 25 tysięcy długu na osobę. Z raportu przesłanego nam przez przedstawiciela  BIG-u wynika także fakt, że to w większości mężczyźni zalegają z płatnościami. Ze 85 tys dłużników na Podkarpaciu ponad 55 tys to panowie. Rekordowe zobowiązania należą do 64-letniego mieszkańca powiatu rzeszowskiego – aż 14 mln zł, natomiast najbardziej niewypłacalna kobieta to 63-letnia obywatelka Rzeszowa – jej zaległość to niemal 9 milionów zł. 

 

Powiat mielecki niechlubnie może się poszczycić 34-letnim dłużnikiem, którego długi opiewają na 1,5mln zł, który jest także najmłodszym rekordzistą zadłużeń w województwie. Jeśli chodzi o wiek niepłacących zobowiązań, to największe prawdopodobieństwo spotkania niesolidnego płatnika występuje wśród 35-44 latków oraz 45-54 latków. Problemy ma niemal co ósma osoba w tym wieku. Na koniec stycznia 2021 w rejestrze znalazło się 5 439 mieszkańców naszego powiatu, kwota ich zaległości przekracza 115 tys złotych. Wynika z tego, że kwota zaległości na osobę wynosi 21 tys zł. 

 

Przedsiębiorstwa pod kreską

Pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 w mniejszym lub większym stopniu dotknęła każdej gałęzi gospodarki. Dotknięci negatywnymi skutkami wprowadzonych restrykcji kredytobiorcy mogli wnioskować o zawieszenie spłaty rat kredytowych. 

 

W Krajowym Rejestrze Dłużników (dane z 31.01.2021r) znalazło się 9 493 firm z Podkarpacia, które łącznie mają zaległości na 1mld 156 mln zł. Średnio każda z nich ma do oddania 121 814 zł. W powiecie mieleckim tych firm jest prawie 600, a ich zadłużenie wynosi 58mln 783tys, co daje nam prawie 100 tys zł na jedno przedsiębiorstwo. W badaniu przeprowadzonym na zlecenie BIG IifoMonitor, aż 69% firm przyznało, że w 2020r miało kłopoty z utrzymaniem płynności finansowej. To wynik ponad dwukrotnie wyższy niż rok temu. 

 

Poniżej rekordziści wśród przedsiębiorców z naszego powiatu:

Rekordziści z Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor  (zobowiązania pozakredytowe):

- Przetwórstwo przemysłowe - Produkcja wyrobów z gumy i tworzyw sztucznych - 4 416 463 zł

- Przetwórstwo przemysłowe - Produkcja artykułów spożywczych - 867 103 zł

- Informacja i komunikacja - Działalność związana z oprogramowaniem i doradztwem w zakresie informatyki oraz działalność powiązana - 511 103 zł

Rekordziści z bazy BIK (zobowiązania kredytowe):

- Działalność związana z obsługą rynku - 4 983 168 zł

- Handel hurtowy i detaliczny, naprawa pojazdów samochodowych, włączajac motocykle - 3 252 948 zł

- Działalność związana z zakwaterowaniem i usługami gastronomicznymi - 2 607 999 zł

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.