reklama
reklama

Mieszkańcy Mielca chętnie zgłaszają wykroczenia. Jak działa Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Canva

Mieszkańcy Mielca chętnie zgłaszają wykroczenia. Jak działa Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa? - Zdjęcie główne

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa funkcjonuje w Mielcu. | foto Canva

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WiadomościOd pewnego czasu funkcjonuje Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. O jakich zdarzeniach najczęściej informują Mieszkańcy Mielca?
reklama

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców Polski, dotyczącym poprawy bezpieczeństwa, powstała Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Na mapie Polski jest już 72936 zgłoszeń dotyczących wykroczeń drogowych, niewłaściwej infrastruktury drogowej, dzikich wysypisk śmieci, złej organizacji ruchu drogowego i wielu innych zagrożeń bezpieczeństwa. 

Jak sytuacja wygląda w Mielcu? 

Na obszarze  miasta Mielca i okolicznych miejscowości widnieje aktualnie 344 zgłoszenia. Okazuje się, że mieszkańcy Mielca i okolic chętnie wysyłają informacje o wykroczeniach. W obszarze miasta dotyczą one głównie przekroczeń dozwolonej prędkości przez kierowców. Szczególnie często zawiadomienia występują na Al. Niepodległości. Czy przy takim rozmieszczeniu sygnalizacji świetlnej można osiągnąć zawrotną prędkość? Jak się okazuje, jest to możliwe. 

reklama

Drugim typem zgłoszeń jest spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych. Mielczanie ponawiają te raporty w stałych miejscach. Pojawiają się również komunikaty o złej infrastrukturze drogowej, złym parkowaniu pojazdów, ale tych zgłoszeń jest najmniej. Uwagę przykuwają również zawiadomienia dotyczące młodych obywateli. Na mapie widnieją podpisane jako: Grupowanie się małoletnich zagrożonych demoralizacją. Co to oznacza i czy są interwencje? Na chwilę obecną te pytania pozostają bez odpowiedzi. 

reklama

Mapy zagrożeń są istotnym elementem procesu zarządzania bezpieczeństwem publicznym. Jednak ta strona nie służy do zgłaszania pilnych interwencji. W takich przypadkach należy wykonać połączenie na numer alarmowy 112.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama