Reklama

Mieleckie szkoły protestują! Zawiązały się komitety strajkowe. Nie ma zajęć dydaktycznych

Opublikowano:
Autor:

Mieleckie szkoły protestują! Zawiązały się komitety strajkowe. Nie ma zajęć dydaktycznych - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W regionie mieleckim do strajku przystąpiło 665 nauczycieli z Mielca i powiatu mieleckiego. Głównie są to nauczyciele, ale także pracownicy administracyjni. Do strajku przystąpiły wszystkie szkoły znajdujące się na terenie Mielca. (29 placówek a w tym 27 placówek z Mielca i 2 placówki na terenie gminy Czermin). To potwierdzone informacje. Strajku nie ma w gminie Padew Narodowa, Tuszów Narodowy. Mamy także informacje o akcji protestacyjnej w gminach.

Warto przypomnieć, że Związek Nauczycielstwa Polskiego rozpoczął strajk bezterminowy. Wczorajsze rozmowy "ostatniej szansy" pomiędzy organizacjami związkowymi z Rządem nie przyniosły całościowego pozytywnego efektu. Porozumienie podpisała tylko oświatowa "Solidarność". ZNP nie przyjeło propozycji Rządu i ogłosiło strajk. Nauczyciele w Mielcu przyszli do swoich placówek i przystąpili do strajku. 

Stanisław Rajda, szef ZNP w Mielcu

Wypowiedź na temat ostatnich propozycji Rządu:

AKTUALIZACJA: Gmina Wiejska Mielec strajkują cztery szkoły na 8 placówek. (Chorzelów, Chrząstów, Trześń i Wola Mielecka), Gmina Radomyśl Wielki strajkuje 7 placówek m. in. w Radomyślu Wielkim, Rudzie, Żarówce, Janowcu, Podborzu, Dulczy Wielkiej, Gmina Przecław - strajkują dwie placówki w Dobryninie i Tuszymie, W Gminie Wadowice Górne strajkują dwie placówki w Wadowicach Górnych i Wadowicach Dolnych. W gminie Borowa strajkuje jedna placówka: w Borowej. W gminie Gawłuszowice strajkuje jedyna placówka edukacyjna. 

Na razie nie wiadomo jaka jest skata akcji protestacyjnej w całym województwie. Ostatnia wypowiedź szefa podkarpackich struktur ZNP mówi o 60 proc. placówek edukacyjnych, które podjęły się protestu. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE