Reklama

Mieleckie szkoły bez barier. Są na to pieniądze

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: archiwum

Mieleckie szkoły bez barier. Są na to pieniądze - Zdjęcie główne

foto archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W naszym mieście realizowany będzie projekt "Mieleckie szkoły bez barier". Prezydent Jacek Wiśniewski w piątek 30 kwietnia w Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego podpisał umowę na dofinansowanie tego przedsięwzięcia.

Projekt "Mieleckie szkoły bez barier" powstał z myślą o szkołach podstawowych wymagających poprawy szeroko rozumianej dostępności. 

Dokument dotyczący Modelu Dostępnej Szkoły został opracowywany przez ekspertów z zakresu dostępności z całej Polski w porozumieniu z Ministerstwem Edukacji Narodowej oraz innymi instytucjami działającymi na rzecz promowania edukacji włączającej w Polsce. Model uwzględnia cztery obszary działania:

  • architektoniczny
  • techniczny
  • edukacyjny i społeczny
  • proceduralny i organizacyjny

 

Mieleckie wnioski

Wniosek Gminy Miejskiej Mielec został złożony w pierwszej turze naboru, która składała się z dwóch etapów. Do drugiego etapu zakwalifikowano 16 z 28 wniosków, Natomiast 13 wniosków (wśród nich „Mieleckie Szkoły bez barier”) przeszło pozytywnie II etap oceny.

Mielecki projekt jest odpowiedzią na potrzeby rosnącej liczby dzieci z niepełnosprawnościami oraz ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Jego celem jest eliminowanie barier w zakresie szeroko rozumianej dostępności funkcjonowania szkół podstawowych.

Dwie szkoły

Jego zakresem objęte są SP 6, SP 8 i SP 11, a projekt realizowany będzie m. in. przez prace remontowe oraz dostawy sprzętów służących zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami.

Ponadto miasto skorzysta ze wsparcia pozafinansowego (wsparcie indywidualne - wsparcie doradców, opiekunów grantów; wsparcie grupowe – szkolenia, seminaria). Projekt będzie realizowany w latach 2021-2023.

Całkowita wartość projektu wyniesie ponad 2,3 mln, a wysokość przyznanego Gminie Miejskiej grantu to kwota 1 350 000,00 zł.  

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy