Reklama

Mielecki szpital ponownie z certyfikatem CMJ. Procedury medyczne na najwyższym poziomie [FILM]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: SzB

Mielecki szpital ponownie z certyfikatem CMJ. Procedury medyczne na najwyższym poziomie [FILM] - Zdjęcie główne

Jak podkreśla dyrektor - to sukces całej załogi szpitala. | foto SzB

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zarządzanie jakością świadczonych usług w placówce medycznej to ważny aspekt zarządzania. W Mielcu przez kilka lat nie było certyfikatu CMJ. Od 2018 roku placówka starała się o ponowne przyznanie tego dokumentu. Audytorzy, którzy sprawdzili jakość świadczonych usług zdecydowali się ponownie przyznać szpitalowi w Mielcu certyfikat.

- Ten dokument zobowiązuje nas to świadczenia usług na najwyższym posiomie jakości. Bardzo serdecznie dziękuje całemu zespołowi szpitala - komentuje dyrektor Zbigniew Torbus.

Certyfikat przyznawany jest szpitalom, które stosują nowoczesne metody zarządzania w ochronie zdrowia. CHodzi także o wprowadzanie nowych innowacyjnych rozwiązań do procedur medycznych m. in. do do dokumentacji medycznej. Jak tłumaczy Radosław Ziomek, spec ds. zarządzaja jakością - w mieleckim szptalu wprowadzone zostały rozwiązania informatyczne, któe maksymalnie skracają czas pracy związany z wypełnianiem dokumentacji. 

- Te systemy są bardzo nowoczesne. ZMiania to całkowicie charakter pracy kadry, która może pracować bardziej efektywnie. W czasie badania akredytatorzy przeanalizowali ok 1 proc. naszej dokumentacji medycznej z trzech ostatnich lat. Muszę przyznać, że to co udało się nam wypracować od ostatniej kontroli z 2015 roku do chwili obecnej - ta dokumentacja została poprawiona. 

Na Podkarpaciu certyfikat prócz mieleckiego szpitala, ma także Centrum Medyczne w Łańcucie i Szpital Kliniczny nr 1 w Rzeszowie. 

 

 

Co oznacza Akredytacja CMJ? M.in.:

- Mielecki Szpital Specjalistyczny znalazł się w grupie najlepszych w Polsce (w województwie podkarpackim jedynie Centrum Medyczne w Łańcucie oraz Szpital Kliniczny nr 1 w Rzeszowie otrzymały taką akredytację),

- potwierdzono tym samym najwyższe standardy we wszystkich kategoriach, których ocena wpływa na wycenę świadczeń medycznych (wcześniej Szpital Specjalistyczny w Mielcu uzyskał już świadectwa jakości w diagnostyce laboratorynej oraz mikrobiologicznej),

- placówka ma teraz możliwość pozyskiwania dodatkowych funduszy na rozwój.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy