Reklama

Mielecki protest "Blokada" jeszcze nie jest zgłoszony oficjalnie!

Opublikowano:
Autor:

Mielecki protest "Blokada" jeszcze nie jest zgłoszony oficjalnie!  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Do dnia wczorajszego (04.04) do Urzędu Miejskiego nie wpłynęło zawiadomienie o planowanym zgromadzeniu, które wymagane jest ustawą z dnia 24 lipca 2015 roku Prawo o zgromadzeniach (t.j. Dz.U. z 2018 r. poz. 408). Zgodnie z przepisami taką czynność organizator powinien wykonać nie później, niż na 6 dni przed planowaną datą zgromadzenia.

Jest zatem jeszcze trochę czasu. Wspomniana ustawa przewiduje także, iż w przypadku gdy organizator uzna, że planowane zgromadzenie nie będzie powodować utrudnień w ruchu drogowym, a w szczególności powodować zmiany w jego organizacji, to może zawiadomić o takim zgromadzeniu w trybie uproszczonym Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Rzeszowie w terminie nie późniejszym niż na 2 dni przed planowaną datą zgromadzenia. W przypadku, gdy organizator nie dokona tego obowiązku, zgromadzenie zostanie uznane za nielegalne, a wtedy mogą zostać wyciągnięte konsekwencje prawne.

Dotychczasowe dwa protesty społeczne związane ze sprzeciwem wobec zanieczyszczenia powietrza w Mielcu były zorganizowane wzorowo, z zachowaniem wszelkich wymogów i procedur.

– Doskonale rozumiem powody, dla których mielczanie po raz trzeci wyjdą na ulicę w proteście. Nie zmienia to faktu, że wszyscy musimy działać zgodnie z prawem. Dlatego apeluję do pomysłodawców oraz organizatorów protestu o dochowanie niezbędnych procedur, by jeszcze raz pokazać, że podejście do tego jest odpowiedzialne, a działania przemyślane i dobrze przygotowane – powiedział Prezydent Mielca Jacek Wiśniewski.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE