Reklama

Mielecki policjant po raz czwarty jednym z najlepszych policjantów drogówki na Podkarpaciu

Opublikowano:
Autor:

Mielecki policjant po raz czwarty jednym z najlepszych policjantów drogówki na Podkarpaciu - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Policjant Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Mielcu mł. asp. Marcin Opałacz oraz sierż. szt. Krzysztof Portas z KWP Rzeszów reprezentować będą podkarpacką Policję w krajowym finale konkursu "Policjant Ruchu Drogowego 2019", który odbędzie się we wrześniu. O tytuł najlepszego policjanta drogówki na Podkarpaciu przez dwa dni walczyło 22 funkcjonariuszy. Mł. asp. Marcin Opałacz po raz 4 stanął na podium konkursu zajmując 2 miejsce.

Podkarpacki finał ogólnopolskiego konkursu "Policjant Ruchu Drogowego 2019" odbywał się dwuetapowo. W rywalizacji brało udział 22 policjantów wydziałów ruchu drogowego reprezentujących każdą komendę miejską i powiatową policji na Podkarpaciu oraz komendę wojewódzką.

W pierwszym etapie eliminacji, funkcjonariusze rozwiązywali test ze znajomości przepisów, a następnie na terenie Oddziału Prewencji Policji w Zaczerniu strzelali z broni służbowej i pod okiem jurorów prezentowali swoje umiejętności z udzielania pierwszej pomocy.

Druga część konkursu odbyła się w Sanoku. Pierwszą konkurencję rozegrano na skrzyżowaniu ulic Królowej Bony, Mickiewicza i Staszica w Sanoku. W tym zadaniu policjanci sprawdzali swoje umiejętności podczas kierowania ruchem. W tej konkurencji wiele zależało od zachowania kierowców i ich reakcji na wydawane przez policjanta sygnały.
 
Po jej zakończeniu, na placu przy hali Arena Sanok, na ul. Królowej Bony, odbyła się jazda sprawnościowa motocyklem. Zadaniem policjantów było pokonanie toru, w jak najkrótszym czasie i z jak najmniejszą liczbą błędów.

Następnie uczestnicy konkursu przesiedli się do radiowozu. Na pokrywie silnika samochodu umieszczony był talerz z piłką tenisową. W tej konkurencji liczyła się przede wszystkim precyzja prowadzenia pojazdu służbowego. Dodatkowo policjant musiał zatrzymać pojazd, wysiąść z niego, przebiec określony dystans, po czym kontynuował pokonywanie toru przeszkód.

Po zliczeniu punktów ze wszystkich konkurencji najlepszym policjantem okazał się sierż. szt. Krzysztof Portas z Referatu Zabezpieczenia Dróg i Autostrad Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Drugie miejsce zajął mł. asp. Marcin Opałacz z Komendy Powiatowej Policji w Mielcu, a trzecie mł. asp. Grzegorz Zabój z Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie.

Puchary wręczył zwycięzcom I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie insp. Zbigniew Sowa. Nagrody rzeczowe zostały ufundowane przez Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego w Rzeszowie, Tarnobrzegu, Krośnie i Przemyślu, a także przez Krajowe Centrum BRD.

Wojewódzki finał konkursu "Policjant Ruchu Drogowego 2019" swoim patronatem objęli: Wojewoda Podkarpacki, Marszałek Województwa Podkarpackiego oraz Burmistrz i Starosta Sanoka.

Mł. asp. Marcin Opałacz jest policjantem od 13 lat. W Wydziale Ruchu Drogowego służy od czerwca 2008 roku. Najlepszy policjant mieleckiej drogówki już 4 razy stawał na podium konkursu „Policjant Ruchu Drogowego”. We wrześniu będzie reprezentował Podkarpacie w finale konkursu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE