Reklama

Mielecki chór wyróżniony przez władze województwa podkarpackiego!

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W Dębicy w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury „Mors” odbyła się tegoroczna gala „Nie zagubić talentu”, podczas której zostali nagrodzeni najbardziej uzdolnieni i wyróżniający się uczniowie.

W grupie wyróżnionych znalazł się mielecki chór I Liceum Ogólnokształcącego. Chórem kieruje Paweł Lis. Nagroda została przyznana za całokształt działalności chóru w ubiegłym roku szkolnym. Chór mógł zaprezentować się dziś w sali widowiskowej domu kultury "Mors" w Dębicy podczas gali "Nie zgubić talentu" organizowanej przez Urząd Marszałkowski Woj. Podkarpackiego.

Program „Nie zagubić talentu” w całości finansowany jest z budżetu województwa podkarpackiego, a jego odbiorcami są uczniowie i absolwenci szkół podstawowych, absolwenci klas gimnazjalnych i uczniowie szkół ponadpodstawowych. W tym roku stypendia naukowe przyznano 78 uczniom. W szczególny sposób został doceniony również dorobek artystyczny dzieci i młodzieży. W uznaniu licznych i znaczących osiągnięć w dziedzinie muzyki, tańca, plastyki i recytacji Zarząd Województwa Podkarpackiego przyznał 32 stypendia artystyczne. Nagrodami pieniężnymi zostało uhonorowanych 80 uczniów oraz 8 zespołów artystycznych. W tym roku po raz pierwszy zarząd województwa przyznał nagrodę zespołową za osiągnięcia naukowe. Łączna kwota na projekt „Nie zagubić talentu” w roku szkolnym 2019/2020 wynosi 430 tys. zł.

Stypendia, które w tym roku otrzymali uczniowie wynoszą 300 zł miesięcznie na okres od września do czerwca następnego roku. Nagrody indywidualne to 1000 zł, a dla zespołów - 2000 zł.

Jeżeli są talenty, jeżeli ktoś o nie dba i je rozwija, jeżeli pojawiają się sukcesy – to trzeba je docenić. Samorząd Województwa Podkarpackiego kieruje program, który ma was wzmocnić nagrodami, stypendiami i choć częściowo pokryć koszty, bo rozwijanie talentu kosztuje – mówił do młodzieży, rodziców i nauczycieli marszałek Władysław Ortyl.

Posłuchaj Marszałka Władysława Ortyla

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE