Reklama

Mielecki akcent podczas centralnych obchodów święta WP

Opublikowano:
Autor:

Mielecki akcent podczas centralnych obchodów święta WP - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wczoraj, 15 sierpnia, harcerki z 11 Mieleckiej Drużyny Harcerek Głębia im. Ludwiki Uzar-Krysiakowej reprezentowały swoją organizację, Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej, na obchodach święta Wojska Polskiego w Warszawie.

Młode harcerki w stolicy były już dzień wcześniej. Korzystając z okazji, odwiedziły Muzeum Powstania Warszawskiego. 15 sierpnia mielczanki jako drużyna reprezentacyjna ZHR stawiła się na centralnych obchodach święta Wojska Polskiego. - Jesteśmy bardzo szczęśliwe z tego wyróżnienia – nie kryły.

- Dziś rano brałyśmy udział w Mszy świętej w Katedrze Polowej, podczas której niektóre z nas asystowały w kilku pocztach sztandarowych. Następnie przeszłyśmy pod Grób Nieznanego Żołnierza, gdzie składano kwiaty i odsłonięto tablice pamiątkowe – relacjonowały w poniedziałek reprezentantki ZHR.

To niejedyne zadanie harcerek. Podczas obchodów pomagały również spragnionym gościom, rozdając wodę. Same jednak nie zdołały się uchronić przed deszczem, który spadł podczas uroczystości. - Jesteśmy zmęczone i zmoczone, ale dumne – podsumowały swój pobyt w Warszawie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE