Reklama

Mielecka tarcza dla firm. Będą zwolnienia z podatku

Opublikowano:
Autor:

Mielecka tarcza dla firm. Będą zwolnienia z podatku - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Miejscy radni przyjęli kolejne rozwiązania mające wspomóc mieleckich właścicieli firm w tym trudnym i wymagających czasie. Z pomocy będą mogły skorzystać firmy, których obowiązuje administracyjny zakaz prowadzenia działalności.

Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej, podjęte zostały ważna dla mieleckich przedsiębiorców decyzje. 


Prezydent Miasta Mielca Jacek Wiśniewski zaproponował kolejne rozwiązanie mające wspomóc właścicieli firm. Pomoc opiera się na możliwości zwolnienia z podatku od nieruchomości od listopada do grudnia 2020 roku. Z ulgi podatkowej będą mogły skorzystać branże, które obowiązuje administracyjny zakaz prowadzenia działalności, na przykład restauracje, hotele, branża fitness, kina, muzea, a także organizacje pozarządowe oraz podmioty prowadzące działalność pożytku publicznego. 

Wsparcie kierowane jest do przedsiębiorców, których płynność finansowa uległa pogorszeniu w związku z ponoszeniem negatywnych konsekwencji ekonomicznych z powodu Covid-19. Przedsiębiorcy, którzy będą chcieli skorzystać z takiego wsparcia proszeni będą o wypełnienie oświadczenia, które będzie dostępne na stronie internetowej mieleckiego magistratu.

Warto wspomnieć, że jest to już kolejne rozwiązanie mające wesprzeć mieleckich przedsiębiorców dotkniętych skutkami Covid-19. Tuż po wybuchu epidemii oraz wprowadzeniu pierwszych obostrzeń, decyzją prezydenta, właściciele firm mieli możliwość wnioskowania o odroczenia terminu płatności podatku lub rozłożenie zapłaty podatku bądź zaległości podatkowej na raty. Przedsiębiorcy, którzy wynajmują lokale od miasta mogli także skorzystać z odroczenia zapłaty za czynsz.

Zwolnienia podatkowe również w Mieleckim Parku Przemysłowym

Podczas sesji sady miejskiej, podjęta została również uchwała, dająca przedsiębiorcom możliwość skorzystania ze zwolnienia z podatku od nieruchomości w ramach pomocy de minimis. Zwolnienie podatkowe przysługuje za budynki bądź budowle zajęte na prowadzenie działalności gospodarczej znajdujące się na terenie Mieleckiego Parku Przemysłowego, które zostały oddane do użytkowania po 1 stycznia 2020 roku. Zwolnienie będzie przysługiwać przez okres 3 lat (do 2023 roku).


Pierwsza uchwała, umożliwiająca przedsiębiorcom zwolnienie z podatku za nieruchomości w ramach pomocy de minimis weszła w życie w 2014 roku. Wówczas z tej formy pomocy skorzystało w naszym mieście dziesięciu przedsiębiorców, a łączna wartość ulgi wyniosła 4,5 miliona złotych.

Taka forma wsparcia, ma pomóc przedsiębiorcom w pierwszych latach funkcjonowania ich działalności gospodarczej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE