Reklama

Reklama

Mielecka tarcza dla firm. Będą zwolnienia z podatku

Opublikowano: 28 listopada 2020 10:15
Autor:

Mielecka tarcza dla firm. Będą zwolnienia z podatku - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Miejscy radni przyjęli kolejne rozwiązania mające wspomóc mieleckich właścicieli firm w tym trudnym i wymagających czasie. Z pomocy będą mogły skorzystać firmy, których obowiązuje administracyjny zakaz prowadzenia działalności.

Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej, podjęte zostały ważna dla mieleckich przedsiębiorców decyzje. 


Przeczytaj także: W szpitalu w Mielcu wróciły planowe przyjęcia. Jak mają postępować pacjenci


Prezydent Miasta Mielca Jacek Wiśniewski zaproponował kolejne rozwiązanie mające wspomóc właścicieli firm. Pomoc opiera się na możliwości zwolnienia z podatku od nieruchomości od listopada do grudnia 2020 roku. Z ulgi podatkowej będą mogły skorzystać branże, które obowiązuje administracyjny zakaz prowadzenia działalności, na przykład restauracje, hotele, branża fitness, kina, muzea, a także organizacje pozarządowe oraz podmioty prowadzące działalność pożytku publicznego. 

Wsparcie kierowane jest do przedsiębiorców, których płynność finansowa uległa pogorszeniu w związku z ponoszeniem negatywnych konsekwencji ekonomicznych z powodu Covid-19. Przedsiębiorcy, którzy będą chcieli skorzystać z takiego wsparcia proszeni będą o wypełnienie oświadczenia, które będzie dostępne na stronie internetowej mieleckiego magistratu.

Warto wspomnieć, że jest to już kolejne rozwiązanie mające wesprzeć mieleckich przedsiębiorców dotkniętych skutkami Covid-19. Tuż po wybuchu epidemii oraz wprowadzeniu pierwszych obostrzeń, decyzją prezydenta, właściciele firm mieli możliwość wnioskowania o odroczenia terminu płatności podatku lub rozłożenie zapłaty podatku bądź zaległości podatkowej na raty. Przedsiębiorcy, którzy wynajmują lokale od miasta mogli także skorzystać z odroczenia zapłaty za czynsz.

Zwolnienia podatkowe również w Mieleckim Parku Przemysłowym

Podczas sesji sady miejskiej, podjęta została również uchwała, dająca przedsiębiorcom możliwość skorzystania ze zwolnienia z podatku od nieruchomości w ramach pomocy de minimis. Zwolnienie podatkowe przysługuje za budynki bądź budowle zajęte na prowadzenie działalności gospodarczej znajdujące się na terenie Mieleckiego Parku Przemysłowego, które zostały oddane do użytkowania po 1 stycznia 2020 roku. Zwolnienie będzie przysługiwać przez okres 3 lat (do 2023 roku).


Przeczytaj także: Już od 20 lat pan Adam żyje w spartańskich warunkach koło Mielca! Ruszyła akcja pomocy [VIDEO]


Pierwsza uchwała, umożliwiająca przedsiębiorcom zwolnienie z podatku za nieruchomości w ramach pomocy de minimis weszła w życie w 2014 roku. Wówczas z tej formy pomocy skorzystało w naszym mieście dziesięciu przedsiębiorców, a łączna wartość ulgi wyniosła 4,5 miliona złotych.

Taka forma wsparcia, ma pomóc przedsiębiorcom w pierwszych latach funkcjonowania ich działalności gospodarczej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.