Reklama

Mielecka obwodnica nie cieszy się dobrą sławą! Zwolnijmy! [NASZ RAPORT]

Opublikowano:
Autor:

Mielecka obwodnica nie cieszy się dobrą sławą! Zwolnijmy! [NASZ RAPORT] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Kierowcy pędzą jak po torze wyścigowym. Miało być bezpiecznie, bo z dala od miejskiego ruchu, a tymczasem kolizje i wypadki to tutaj codzienność. Mielecka obwodnica nie cieszy się dobrą sławą.

O tym, że obwodnica miasta była i wciąż jest potrzebna, nie ma co nawet dyskutować. Omijanie Mielca to dla wielu kierowców prawdziwe błogosławieństwo, szczególnie w godzinach miejskiego szczytu. To co jednak miało chronić przed korkami i ulicznym tłokiem, stało się niebezpieczną pułapką. Dlaczego?

- Jeżdżę tamtędy codziennie i dostrzegam pewną prawidłowość - opowiada Marian, przedstawiciel handlowy. - Mieszkańcy małych miejscowości położonych obok obwodnicy zachowują się, jakby nie nauczyli się jeszcze zamiany organizacji ruchu i nie zauważyli, że pierwszeństwo mają ci, którzy jadą obwodnicą, a nie ci, którzy wyjeżdżają z bocznych dróg. A przecież ta obwodnica ma już prawie 3 lata!

Za szybko jeżdżą

Trudno jednak obarczać winą za wszystkie zdarzenia mieszkańców okolicznych miejscowości, bo przyczyną większości drogowych zdarzeń na obwodnicy jest nadmierna prędkość jadących tą drogą. Tę prawidłowość dostrzegają też policjanci. - Większość  samochodów ciężarowych omija miasto, więc to na pewno duże ułatwienie dla kierowców. Są też jednak minusy całej tej sytuacji: obwodnica prowokuje do dociskania pedału gazu - przyznał Grzegorz Watracz, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Mielcu,  podczas jednej z rozmów dla naszego tygodnika. Jak zapewniają policjanci z mieleckiej drogówki, obwodnica jest pod ich nieustannym nadzorem.  Tylko w tym roku siedmiu jadącym tamtędy kierowcom zatrzymane zostały prawa jazdy.

Ostatnia tragedia

Ostatnią ofiarą mieleckiej obwodnicy był 38-letni kierowca motoroweru, który nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i wjechał w bok jadącej od strony Połańca ciężarówki marki Iveco. Jechał do pracy w jednej z firm na terenie strefy ekonomicznej. Do zdarzenia doszło w połowie czerwca na obwodnicy w Trześni, w pobliżu skrzyżowania na Ławnicę. Mężczyzna w ciężkim stanie trafił do szpitala. Niedługo później zmarł.

Wakacje dopiero na półmetku, a obwodnica to droga coraz bardziej zatłoczona. Wszyscy, którzy tylko na swojej trasie mijają Mielec, wybierają ją jako drogę znacznie wygodniejszą. Przypominamy, że dozwolona prędkość w terenie niezabudowanym to wciąż 90 km/h. Nawet jeśli jest lato, świetna widoczność i jedziemy właśnie na urlop.

 

Wszystkie zdarzenia drogowe w 2018 roku w powiecie mieleckim:
- 30 wypadków drogowych (2 osoby zginęły, 29 zostało rannych),
- 610 kolizji drogowych.
Najczęstsze przyczyny zdarzeń drogowych:
- nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu,
- niedostosowanie prędkości.

 

Liczba kolizji na obwodnicy w 2018 roku:

- Mielec - 12,
- Kliszów - 3,
- Tuszów Narodowy - 2,
- Trześń - 8,
- Ławnica - 1.

Razem - 26 kolizji.

Liczba wypadków na obwodnicy w 2018 roku: 3
- Ranni - 2,
- Zabici - 1.

 

Liczba kolizji na obwodnicy w 2017 roku:

- Mielec - 35,
- Kliszów - 3,
- Tuszów Narodowy - 5,
- Trześń - 2,
- Ławnica - 6.
Razem 52 kolizje.

Liczba wypadków na obwodnicy w 2017 roku: 11
- Ranni - 12
- Zabici - 1

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE