Reklama

Mielecka młodzież na Politechnice

Opublikowano:
Autor:

Mielecka młodzież na Politechnice - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Młodzież Zespołu Szkół Budowlanych w Mielcu poznaje różne kierunki kształcenia, aby dokonać dobrego wyboru w czasie podejmowania decyzji o kontynuowaniu nauki na wyższej uczelni.

W tym celu mieleccy uczniowie wybrali się do Politechniki Rzeszowskiej i zapoznali się z funkcjonowaniem uczelni.

Zwiedzili laboratoria wydziałowe w Katedrze Infrastruktury i Gospodarki Wodnej, Zakładzie Inżynierii i Chemii Środowiska, Katedrze Geodezji i Geotechniki, Katedrze Mechaniki Konstrukcji oraz Wydziałowe Laboratorium Badań Konstrukcji. W Katedrze Infrastruktury i Gospodarki Wodnej uczniowie zapoznali się z bogatym zapleczem laboratoryjnym.

Laboratorium technik pomiarowych i sterowania transportem wody i ścieków zafascynowało młodzież aparaturą badawczą służącą do pomiaru natężenia i prędkości przepływu mediów, pomiaru parametrów meteorologicznych, jak również do monitoringu oraz inspekcji infrastruktury sieciowej.

W Zakładzie Inżynierii i Chemii Środowiska uczniowie poznali laboratoria, w których są wykonywane badania fizyko - chemiczne wody, ścieków, osadów i gleby w zakresie podstawowym i rozszerzonym.

W laboratorium Katedry Mechaniki Konstrukcji uczniom zostały przedstawione stanowiska do różnych badań.

W Katedrze Geodezji i Geotechniki uczniowie mieleckiej budowlanki poznali zagadnienia związane z realizacją badań własnych na temat metod pomiarów kontrolnych w budownictwie i statystycznych metod opracowania wyników.

W Wydziałowym Laboratorium Badań Konstrukcji uczniowie mogli zobaczyć, w jaki sposób wykonuje się badania elementów konstrukcji budowlanych i obiektów mostowych.

Przyszli maturzyści byli pod ogromnym wrażeniem bogatej oferty kształcenia Politechniki Rzeszowskiej. Ta niezwykle interesująca wyprawa naukowa nie mogłaby się odbyć, gdyby nie znakomici pracownicy uczelni.

Wyjazd zorganizowała nauczycielka przedmiotów zawodowych Maria Pietras, która także pełniła opiekę nad młodzieżą razem z ich wychowawczynią Bogumiłą Starzyk.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE