reklama
reklama

Mieleccy policjanci zaproszeni na wywiadówkę! Po co?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: KPP Mielec

Mieleccy policjanci zaproszeni na wywiadówkę! Po co? - Zdjęcie główne

foto KPP Mielec

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WiadomościCzy wiesz, jakie zagrożenia czyhają na Twoje dziecko w szkole i internecie? Policjanci z Mielca nie mają złudzeń – te problemy są bliżej, niż nam się wydaje. Dlatego ruszyli na spotkania z rodzicami w lokalnych szkołach, by mówić o tym, jak chronić dzieci i jak reagować, gdy pojawiają się niepokojące sygnały.
reklama

Młodzież dziś żyje w zupełnie innym świecie niż my, gdy byliśmy w ich wieku. Internet daje im niesamowite możliwości, ale i groźne pułapki. Na wywiadówkach funkcjonariusze, m.in. podkom. Bernadetta Krawczyk, asp. szt. Damian Gudz, asp. Magdalena Skulimowska, mł. asp. Ewelina Ziemba i sierż. szt. Wiesław Cudo, mówili rodzicom wprost: Wasze dzieci mogą wpaść w tarapaty, nawet nie zdając sobie z tego sprawy.

reklama

Hejt i cyberprzemoc – to może spotkać każdego

Kiedyś dzieciaki obgadywały się po kątach, dziś wystarczy jedno niefortunne zdjęcie wrzucone do sieci, żeby życie nastolatka zmieniło się w koszmar. Policjanci przypominają, że nawet jeden niewinny „żart” w internecie może skończyć się dramatem. Rodzicu, jeśli Twoje dziecko nagle staje się zamknięte w sobie, przestaje korzystać z telefonu lub unika szkoły – warto drążyć temat.

Odpowiedzialność prawna nieletnich 

„Przecież to tylko wybryk! Przecież to jeszcze dziecko!” – wielu rodziców tak myśli. Tymczasem policjanci tłumaczyli, że kradzieże, pobicia, niszczenie mienia czy nawet groźby w sieci mogą skończyć się poważnymi konsekwencjami – także dla rodziców. Nieletni, który złamie prawo, może trafić pod nadzór kuratora, a jego opiekunowie mogą ponieść konsekwencje finansowe.

reklama

Przemoc rówieśnicza – nie zawsze widoczna na pierwszy rzut oka

Jeśli Twoje dziecko nie chce chodzić do szkoły, nagle zaczęło się jąkać, jest agresywne albo przeciwnie – zgaszone i wycofane, może być ofiarą przemocy rówieśniczej. Policjanci uczulali rodziców, by nie lekceważyli takich objawów. – Czasem wystarczy rozmowa, czasem potrzebna jest interwencja szkoły, a w skrajnych przypadkach – zgłoszenie na policję – tłumaczyli funkcjonariusze.

Policja, szkoła i rodzice – wspólna sprawa

Funkcjonariusze podkreślają, że bezpieczeństwo dzieci to gra zespołowa. Rodzice muszą być czujni, nauczyciele powinni reagować, a policja – edukować i interweniować, gdy trzeba. Regularne spotkania z mundurowymi to okazja, by dowiedzieć się, na co zwracać uwagę i gdzie szukać pomocy.

reklama

Nie czekaj, aż będzie za późno!

Dzieci i nastolatki nie zawsze przyjdą do rodziców z problemem – dlatego warto ich słuchać, obserwować i interesować się ich życiem. Jeśli coś Cię niepokoi – nie bagatelizuj tego. A jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o zagrożeniach, jakie mogą spotkać Twoje dziecko, śledź działania mieleckiej policji i miej oczy szeroko otwarte.

Bo lepiej zapobiegać, niż później żałować. 

 

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Portal Korso.pl - Najnowsze wiadomości z Mielca, Wiadomości, Sport, Biznes, Rozrywka, Kultura, Mielec. Sprawdź! Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama