Reklama

Mieleccy policjanci na podium

Opublikowano:
Autor:

Mieleccy policjanci na podium - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Mielcu zajęli III miejsce w wojewódzkich eliminacjach do VII Ogólnopolskich Zawodów Ratowników Policyjnych z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Mieleccy reprezentacji rywalizowali z kilkunastoma drużynami z całego województwa podkarpackiego.

W siedzibie Oddziału Prewencji Policji w Zaczerniu odbyły się wojewódzkie eliminacje do VII Ogólnopolskich Zawodów Ratowników Policyjnych z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. W zawodach brały udział patrole reprezentujące komendy policji z województwa podkarpackiego oraz Oddział Prewencji Policji w Rzeszowie. Wszyscy policjanci uczestniczący w eliminacjach to funkcjonariusze posiadający tytuł ratownika z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy.

Podstawowym celem zmagań było podnoszenie poziomu wiedzy i umiejętności z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy, a także wyłonienie reprezentacji garnizonu podkarpackiego, która weźmie udział w ogólnopolskim finale w Szkole Policji w Słupsku.

Eliminacje składały się z dwóch etapów. Pierwszym był test wiedzy z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy, drugim praktyczny sprawdzian posiadanych umiejętności. Każdy patrol musiał się zmierzyć z trzema zainscenizowanymi interwencjami, połączonymi z udzielaniem pierwszej pomocy. Pierwsze zadanie dotyczyło udzielenia pomocy osobie dorosłej, która zasłabła na ulicy. Druga interwencja wymagała podjęcia akcji ratowniczej niemowlęcia. Z kolei w trzecim zadaniu niezbędne było udzielenie pomocy człowiekowi, który spadł z dużej wysokości. Uczestnicy musieli wykazać się więc nie tylko umiejętnościami z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, ale też trafnością w podejmowaniu decyzji i współdziałaniem z partnerem.

Sposób działania policyjnych ratowników oceniany był przez komisje, w których skład wchodzili policyjni specjaliści i zaproszeni do udziału ratownicy z Podkarpackiego Oddziału Okręgowego PCK oraz Centrum Edukacji i Ratownictwa Dream Team w Rzeszowie.

Podobnie jak przed rokiem w zmaganiach najlepsi okazali się policjanci Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie -  sierż. Łukasz Czudak i sierż. Bartosz Wojtowicz. II miejsce wywalczyli st. sierż. Tomasz Napieralski i sierż. Grzegorz Koperski z Komendy Powiatowej Policji w Łańcucie. III miejsce zajął patrol z Komendy Powiatowej Policji w Mielcu - st. sierż. Krzysztof Soboń i sierż. Donata Łabaj.

St. sierż. Krzysztof Soboń na co dzień jest policjantem ogniwa patrolowo - interwencyjnego mieleckiej jednostki. W Policji służy od 6 lat. Sierż. Donata Łabaj to policjantka Zespołu ds. wykroczeń Wydziału Prewencji KPP Mielec z 3 letnim stażem. Obydwoje są bardzo aktywni w kwestii swojej pasji do ratownictwa. Prowadzą szkolenia oraz chętnie uczestniczą w działaniach profilaktycznych.

Nagrody, dyplomy i puchary, w imieniu Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie, wręczył zwycięzcom I Zastępca inspektor Zbigniew Sowa.

Eliminacje wojewódzkie konkursu odbyły się we współpracy z Podkarpacką Grupą Wojewódzką Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE