Reklama

Mielec: Znaleziono szczątki Niemców

Opublikowano:
Autor:

Mielec: Znaleziono szczątki Niemców - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W podmieleckiej miejscowości Sadkowa Góra przeprowadzono poszukiwania szczątków kilkunastu niemieckich żołnierzy - najprawdopodobniej jeńców z II Wojny Światowej. Zgodę na ekshumację otrzymała Fundacja "Pamięć", a na miejscu pracowała firma Metodis z Sieradza.

Poszukiwania rozpoczęto bez jakiegokolwiek rozgłosu. Jak się dowiedzieliśmy, odbywały się one za zgodą podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego. - 7 kwietnia bieżącego roku wojewoda wydał decyzję zezwalającą zabiegającej o to Fundacji "Pamięć" na ekshumację szczątków 17 żołnierzy niemieckich - przekazuje w rozmowie z nami UW w Rzeszowie. 

Na miejscu byli przedstawiciele Volksbund Deutsche Kriegsgräberfürsorge e.V. (Niemiecki Związek Ludowy Opieki Nad Grobami Wojennymi). - Odnalezione szczątki zostaną pochowane na otwartym cmentarzu w Siemianowicach Śląskich, gdzie dokonuje się pochówków ekshumowanych żołnierzy - dowiedział się Tygodnik Regionalny Korso. 

Kontaktowaliśmy się również z Fundacją "Pamięć", która jednak - podobnie jak Urząd Gminy Borowa - więcej szczegółów udzielić nam może dopiero po weekendzie. 

Na chwilę obecną przedstawione informacje są nieoficjalne. 

Więcej w 34. numerze Tygodnika Regionalnego Korso. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE