"Pragnę zwyciężyć lecz jeśli nie będę mògł zwyciężyć niech będę dzielny w swym wysiłku", to słowa które towarzyszyły zawodnikom z Mielca podczas zawodów.
W dniach od 15-17.IX.2024r w PINK Bowling CH PLAZA w Rybniku odbył się Ogólnopolski Miting Pływacki i VII Ogólnopolski Turniej Bowlingowy Olimpiad Specjalnych Polska w którym uczestniczyło 90 zawodników z 18 ekip bowlingu.
Śląsk jak zwykle powitał wszystkich bardzo serdecznie. Podczas uroczystej Ceremonii Otwarcia przed szerokim gronem kibiców zaprezentowali się sportowcy ze wszystkich 18 województw biorących udział w IX Ogólnopolskim Mityngu Pływackim i VII Ogólnopolskim Turnieju Bowlingowym Olimpiad Specjalnych Rybnik 2024. W mieście zawisła flaga Olimpiad Specjalnych, a imprezę uświetnił występ Zespołu Tańca Ludowego „Przygoda” oraz grupa muzyczna „Kawa z Mlekiem”.
Walka o podium zaczęła się już następnego ranka po przyjeździe. Trenerzy czujnym okiem śledzili poczynania swoich podopiecznych, a ci, przy gorącym dopingu kolegów, dali z siebie wszystko. Gdy pierwsze medale zawisły na szyjach zawodników, nie brakowało okrzyków radości i wzruszeń.
Nasz region reprezentowali zawodnicy 2 klubów-Iskra Mielec oraz klub Burza Mielec z Olimpiad Specjalnych Oddział Podkarpacki.
Bowlingowcy z Turnieju przywieźli 5 złotych medali,7 srebrnych medali i 1 medal brązowy.
- Dziękujemy Olimpiadom Specjalnym Polska za organizację VII Ogõlnopolskiego Turnieju Bowlingowego a Olimpiadom Specjalnym Oddz. Podkarpacki za możliwość udziału naszych w tej wspaniałej imprezie.Organizatorom,sędziom,opiece medycznej i obsłudze za profesjonalizm i pomoc- przekazali zawodnicy oraz trenerzy z Mielca.
Special Olympics to największa na świecie organizacja sportowa dla osób z niepełnosprawnością intelektualną – zrzesza ponad 200 programów narodowych i 5,5 miliona zawodników. Ruch Olimpiad Specjalnych jest oficjalnie uznany przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski, jako trzecie ogniwo ruchu olimpijskiego, obok pełnosprawnych sportowców i paraolimpijczyków.
Polska była pierwszym krajem Europy Środkowo-Wschodniej, w którym ruch Olimpiad Specjalnych rozpoczął oficjalną działalność, jeszcze na początku lat osiemdziesiątych. Dziś Olimpiady Specjalne Polska to 17,5 tysiąca zawodników, zrzeszonych w 507 klubach, w 18 Oddziałach Regionalnych. Rywalizują oni w 27 dyscyplinach sportowych, letnich i zimowych. Rocznie, prócz regularnego cyklu treningowego, odbywa się również ponad 260 imprez sportowych i zawodów.
Olimpiady Specjalne walczą o integrację osób z niepełnosprawnością intelektualną, a dzięki ich działaniom, podopieczni Olimpiad Specjalnych przełamują własne bariery i stereotypy, z którymi wciąż muszą się mierzyć.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.