Reklama

Mielec: Trwa maraton spotkań z Prezydentem Wiśniewskim

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: UM

Mielec: Trwa maraton spotkań z Prezydentem Wiśniewskim - Zdjęcie główne

Mieszkańcy mieli możliwość zadawania pytań | foto UM

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Trwa maraton spotkań prezydenta Mielca Jacka Wiśniewskiego z mieszkańcami poszczególnych osiedli. W czwartek, 3 listopada takie spotkanie miało miejsce na osiedlu Lotników. Pojawili się tam mieszkańcy z osiedli: Borek Niski, Cyranka, Lotników. Takie spotkania organizował poprzedni prezydent Daniel Kozdęba. Teraz do tego pomysłu wrócił obecny prezydent Mielca.

Tematem dyskusji były sprawy bieżące dotyczące życia Mielca. Na początku zarząd miasta prezentuje raport na temat stanu fnansów, czy najważniejszych inwestycji. Potem każdy z mieszkańców może złosić swój temat. Na miejscu są przedstawiciele wszystkich miejskich wydziałów. Temat jest też protokułowany. W taki sposób prezydent chce wysłuchać głosu mieszkańców, porozmawiać o nurtujących ich problemach i budżetowych planach miasta Mielca na przyszły rok.

Co zgłaszali mieszkańcy osiedla Lotników?

Mieszkańcy móili o tym, że na osieldu Lotników (nazwywanym potoczie Borkiem), potrzeba nowego planu zagospodarowania centrum osiedla. Chodzi o tereny rekreacyjne znajdujące się pomiędzy ul. Pisarka i Ducha Świętego. Zdaniem mieszkańców to dobry teren na zorganiowanie tam parku miejskiego. Tym bardziej, że jest już tam tężnia, a w przyszłym roku szykuje się kolejna inwestycja rekreacyjna w tym rejonie. 

Mieszkańcy zgłaszali też propozycję "wolnych godzin" użytkowania bokisk sportowych dla dzieci z osiedla. Na terenie znajdują się już 2 boiska z balonem, które wykorzystywane są przez szkoły i prywatne instytucje. Mieszkańcy uważają, że to też dobry moment zorganizowania tej przestrzeni dla osiedla.

Mieszkańcy osiedla Cyranka mówili o tym, żeby miasto zaproponowało i przygotowało plan zagospodarowania osiedla. Chorzi szczególnie o pola i nieużytki. Nie ma tam wytyczonych dróg co jest problemem, szczególnie w ewentualnej sprzedarzy gruntów. 

Mieszkańcy dopytywali się też o program "Fabryka+" pilotowany przez ARP S.A. zgodnie z którym Agencja miała wybudować biurowiec w centrum miasta, tuż obok Cmentarza Parafialnego. Władze mówiły o tym, ze miasto przygotowało odpowiednią dokumentację i dostaarczyło do ARP. Jednak pandemia spowodowała wstrzymanie prac w tym projekcie. 

Było pytanie o internetową wyszkiwarkę grobów na Cmentarzu Komunalnym. Prezydent podkreślił, że trwają pracę nad takim rozwiązaniem. Wstępnie strona miała być gotowa już przed tymi świętami, ale padła deklaracja, ze strona zostanie uruchomiona dopiero przyszłym roku. 

Padło też pytanie o treneny PKP wokół dworca i dalej pomiędzy ulicami Jagiellończyka, a Drzewieckiego. Tutaj miasto ma pomysł na zorganiowanie terenów rekreacyjnych z małą gastronomią i placami zabaw. Trwają rozmowy z PKP na temat przejęcia terenu. 

Pierwsze spotkanie cyklu odbyło się 27 października w SP 2, gdy okazję do bezpośredniego kontaktu z włodarzami naszego miasta mieli mieszkańcy osiedli Kilińskiego, Kościuszki, Rzochowa i Wojsławia. Tym razem zaproszenie skierowane jest w szczególności do mieszkańców osiedli Lotników, Borek, Cyranka i Mościska.

Przypominamy, że kolejne dwa spotkania odbędą się w przyszłym tygodniu:

– 7 listopada (poniedziałek) o godz. 17.30 w Szkole Podstawowej nr 13 przy ul. Łąkowej dla mieszkańców osiedli Smoczka, Smoczka 1, Dziubków, Szafera, Wolności i Kazimierza W.

– 10 listopada (czwartek) o godz. 17.30 w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Kusocińskiego dla mieszkańców osiedli Kusocińskiego, Kopernika, Żeromskiego i Niepodległości.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy