Reklama

Mielec stoi w korkach. Kierowcy narzekają na remont skrzyżowania w centrum miasta

Opublikowano:
Autor:

Mielec stoi w korkach. Kierowcy narzekają na remont skrzyżowania w centrum miasta - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Setki kierowców od kilkunastu dni stoi w ogromnych korkach w centrum miasta. Jak się okazuje, remont skrzyżowania przy kościele MBNP sparaliżował dojazd do centrum od strony osiedla Smoczka. Urzędnicy proszą o wyrozumiałość, tłumacząc, że taki remont jest potrzebny.

 

 

Kierowcy od kilku dni informują nas, że zamknięcie skrzyżowania ulic Żeromskiego i Arczewskiego wywołało komunikacyjny paraliż w mieście. Przebudowa skrzyżowania rozpoczęła się w poniedziałek (10 września) i potrwa do  końca listopada.  Wyznaczone zostały objazdy pozwalające ominąć rejon prowadzonych prac. Część objazdów poprowadzono ulicą Kochanowskiego, która po przebudowie została otwarta dla ruchu. Co jednak najważniejsze, niemożliwy jest przejazd ulicą Kazimierza Wielkiego do ulicy Żeromskiego i do ulicy Chopina. Kierowcy jadący ulicą Wolności od strony osiedli Smoczka i Szafera muszą kierować się w kierunku skrzyżowania ulicy Wolności z ulicą Żeromskiego, koło szpitala. A to oznacza, że i tak bardzo ruchliwa ulica Wolności jest obciążona ruchem jeszcze bardziej. Odczuwają to mieszkańcy, którzy kontaktowali się z nami w tej sprawie.

- Dojazd od strony osiedla Kazimierza Wielkiego w kierunku centrum miasta, który zwykle zajmował chwilę, teraz zajmuje ponad 20 minut, bo trzeba jechać naokoło, przez ulicę Wolności - komentuje Anna.

- Zamiast wracać 5 minut do domu po pracy, to wracam 30 minut, superusprawnienie, a rondo koło kościoła jest nam "strasznie potrzebne". Dziękuję pomysłodawcy tego projektu - pisze do nas Katarzyna.  - Myślę, że potrzeba i pora na ten remont niezwykle udana, widać, że komuś letnie upały spaliły styki! Gratuluję kolejnej wspaniałej inwestycji w naszym mieście! Proponuję rozpocząć kolejne remonty paru ulic i będziemy latać helikopterami - przynajmniej PZL będzie miał zlecenia - ironizuje Dorota.

Przebudowę skrzyżowania urząd miejski planował już od dawna. Na początku roku udało się pozyskać dotację na tę inwestycję. Dopiero w lipcu urzędnicy rozstrzygnęli przetarg na budowę ronda na skrzyżowaniu ulic Arczewskiego, Parkowej i Żeromskiego. Oprócz ronda mają powstać nowe miejsca parkingowe i chodniki dla pieszych.

- Zaczęło się niewinnie, od złożenia przez moją osobę, w ramach propozycji budżetowych radnych PiS, propozycji modernizacji tego skrzyżowania. Po dyskusjach z fachowcami od dróg miejskich  stwierdziliśmy zgodnie, aby zamienić remont na zaprojektowanie ronda, co znacznie poprawi bezpieczeństwo. Taką właśnie poprawkę złożyłem do budżetu 2017 w imieniu radnych miejskich PiS - pisze na Facebooku Mariusz Ryniewicz, przewodniczący Klubu Radnych Miejskich PiS.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE