Reklama

Mielec - Smoczka. Odszedł ksiądz Józef Bukowiec

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: fb ptp.tarnow

Mielec - Smoczka. Odszedł ksiądz Józef Bukowiec - Zdjęcie główne

Ks prałat Józef Bukowiec mieszkał w parafii Trójcy Przenajświętszej w Mielcu | foto fb ptp.tarnow

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dziś w środę 18 sierpnia zmarł ks. prałat Józef Bukowiec, emerytowany proboszcz parafii i sanktuarium św. Antoniego w Padwi Narodowej, wieloletni rezydent w parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Mielcu.

 

Ks. Józef Bukowiec był wieloletnim rezydentem parafii Trójcy Przenajświętszej w Mielcu. Wcześniej posługiwał w diecezji Sandomierskiej. Tam przez wiele lat był proboszczem parafii-sanktuarium św. Antoniego w Padwi Narodowej.

Urodził się 29 stycznia 1937 roku w Wojakowej. Święcenia kapłańskie otrzymał z rąk biskupa tarnowskiego Jerzego Ablewicza 29 maja 1966 roku. Jako wikariusz pracował w: Okulicach, Rzezawie, Radgoszczy, Mystkowie, Lubczy, Cmolasie, Zasowie, Mielcu (MB Nieustającej Pomocy). W 1978 roku został mianowany proboszczem parafii Męcina Wielka. W 1983 roku został proboszczem parafii Krzyżanowice. W 1992 roku otrzymał nominację na urząd proboszcza parafii Padew Narodowa. W dniu 25 marca 1992 roku został inkardynowany do diecezji sandomierskiej. Urząd proboszcza parafii Padew Narodowa pełnił do 26 sierpnia 2010 roku, a następnie zamieszkał w parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Mielcu w charakterze rezydenta.

 

Uroczystość pogrzebowa ks. Józefa Bukowca odbędzie się w najbliższą sobotę 21 sierpnia o godz. 12. Po mszy cialo zmarłego zostanie pochowane na cmentarzu komunalnym w Mielcu. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy