Reklama

Mielec otworzy żłobki i przedszkola. Znamy datę

Opublikowano: pon, 4 maj 2020 17:47
Autor:

Mielec otworzy żłobki i przedszkola. Znamy datę - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Prezydent Mielca po konsultacji z dyrekcją przedszkoli oraz kierownikami żłobków wyznaczył termin otwarcia placówek na 11 maja. Zdaniem władz Mielca jest to optymalny czas na wdrożenie wszystkich wymaganych procedur.

Prezydent Miasta Mielca Jacek Wiśniewski oraz Zastępca Prezydenta Adriana Miłoś zwołali dziś (4 maja) wideokonferencję Zespołu Zarządzania Kryzysowego, tematem spotkania było otwarcie mieleckich żłobków oraz przedszkoli.

Biorąc pod uwagę, że w obecnej sytuacji najważniejsze jest zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom, ich rodzicom, a także pracownikom naszych placówek, Prezydent Mielca po konsultacji z dyrektorami i  kierownikami wyznaczył termin otwarcia placówek na 11 maja 2020 roku.

Dyrekcja placówek zobligowana jest do opracowania wewnętrznych procedur bezpieczeństwa, przeszkolenia personelu, a także do odpowiedniego przygotowania wszystkich pomieszczeń, między innymi usunięcie z sal przedmiotów i sprzętów, których nie można skutecznie dezynfekować. Opracowane procedury trafią do inspektora sanitarnego w celu uzyskania rekomendacji.

– Zależy mi, by mieć całkowitą pewność, że mieleckie żłobki i przedszkola są przygotowane na przyjęcie najmłodszych mieszkańców naszego miasta – mówi Prezydent Mielca Jacek Wiśniewski.

– Wiele samorządów nie zdecydowało się na otwarcie placówek lub przesunęli czy przesunęło ich otwarcie na późniejszy termin. W ostatnich dniach, pracownicy przedszkoli oraz żłobków kontaktowali się z rodzicami, wiemy ilu z nich wyraziło chęć skorzystania z możliwości zapewnienia opieki przez placówki. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rodziców, zdecydowałem o otwarciu placówek 11 maja. Do tego czasu zrobimy wszystko, co w naszej mocy, by zoptymalizować ich funkcjonowanie i zapewnić odpowiednie standardy. Moim nadrzędnym obowiązkiem jest zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim odbiorcom tej decyzji – dodaje prezydent.

Szczegółowe wytyczne oraz informacje dotyczące bezpiecznego otwarcia przedszkoli i żłobków mają zostać przekazane przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty Małgorzatę Rauch podczas wtorkowej wideokonferencji, na którą został zaproszony Prezydent Miasta Mielca Jacek Wiśniewski.

Przypomnijmy, że decyzją Premiera Rządu RP, żłobki, przedszkola, oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych i inne formy wychowania przedszkolnego mogą zostać otwarte 6 maja, jednak ostateczną decyzję, co do potencjalnej daty otwarcia placówek pozostawiono samorządom.

Pierwszeństwo powrotu do żłobka bądź przedszkola będą miały dzieci pracowników systemu ochrony zdrowia, służb mundurowych, pracowników handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych, realizujący zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. W związku z obowiązkiem zapewnienia minimalnej przestrzeni przypadającej na jedno dziecko, liczba miejsc w placówkach jest ograniczona.

Wszystkie najpotrzebniejsze informacje dla rodziców oraz opiekunów związane z otwarciem żłobków oraz przedszkoli, będą na bieżąco publikowane na stronie Urzędu Miejskiego w Mielcu (www.mielec.pl).

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.