Reklama

Mielec nie dostał pieniędzy. Prosi o wytłumaczenie

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: archiwum

Mielec nie dostał pieniędzy. Prosi o wytłumaczenie - Zdjęcie główne

foto archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W ubiegłym tygodniu Podkarpacki Urząd Wojewódzki przyznał dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Niestety, zarówno na liście podstawowej jak i rezerwowej nie zostały uwzględnione wnioski mieleckiego magistratu. Miasto domagać się będzie wyjaśnienia tego stanu rzeczy.

To już drugi przypadek w ostatnim czasie, kiedy mielecki samorząd nie otrzymuje rządowego dofinansowania. Żadna z trzech planowanych inwestycji miejskich nie została ujęta na liście z przyznanymi funduszami.

Warto podkreślić, że 17 grudnia 2020 r. otrzymaliśmy pismo z informacją, że „zadanie zgłoszone w naborze wniosków do Funduszu Dróg Samorządowych, który został ogłoszony w dniu 09.07.2020 r. zostało ujęte na liście zadań gminnych/powiatowych […]” - informuje Urząd Miejski w Mielcu - dlaczego zatem informacje zawarte w piśmie nie znalazły potwierdzenia wraz z ogłoszoną listą wniosków, które otrzymały dofinansowanie bądź trafiły na listę rezerwową?

Za względu na szereg niejasności, Urząd Miejski w Mielcu wystąpił do Wojewody Podkarpackiego oraz Ministra Infrastruktury z prośbą o wyjaśnienie sprawy. 

W sierpniu 2020 r., w odpowiedzi na ogłoszenie o naborze wniosków na budowę, przebudowę lub remont dróg powiatowych i gminnych w ramach Funduszu Dróg Samorządowych, Gmina Miejska Mielec złożyła dwa wnioski o dofinansowanie o łącznej wartości ponad 7,6 mln zł:

  • dla zadania pn. „Przebudowa drogi gminnej - ul. Szafera w Mielcu wraz z budową skrzyżowania typu „małe rondo” na skrzyżowaniu z ulicą Raciborskiego” oraz
  • dla zadania pn. „Przebudowa drogi gminnej- ul. Osiedlowej w Mielcu 
Mimo złożonych wniosków, żaden z nich nie znalazł się choćby na liście rezerwowej. Dotychczas wnioski, które nie znajdowały się na liście podstawowej, trafiały właśnie na listę rezerwową.

Mielec już dwukrotnie znalazł się w takiej właśnie sytuacji i mimo tego, że wnioski były na odległych miejscach list rezerwowych, w obu przypadkach udało się pozyskać środki finansowe i skutecznie realizować zaplanowane zadania.

Sytuacja, w której wnioski nie zostały zamieszczone nawet na liście rezerwowej, powoduje, że nie będzie możliwości realizacji zadań wskazanych we wnioskach.

Jest to sytuacja nowa i niewytłumaczalna, dlatego apelujemy o weryfikację zaistniałego stanu rzeczy, wyjaśnienie przyczyn nieumieszczenia zadań Gminy Miejskiej Mielec na żadnej z list zatwierdzonych przez Prezesa Rady Ministrów oraz wnioskujemy o przywrócenie zadań Miasta Mielca na listę zadań zatwierdzonych do dofinansowania ze środków Funduszu - tłumaczy Urząd Miasta. - Niestety obecny brak transparentności przyznawania rządowych dofinansowań wzbudza nasz niepokój i pozostawia wiele pytań, na które mamy nadzieję wkrótce otrzymamy odpowiedzi.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy